Євросоюз закликають наполягати на реформах у країнах Східного Партнерства

Директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Ірина Солоненко закликала Європейський Союз більш чітко та голосно висловлювати свою думку щодо необхідності реформування тієї чи іншої сфери у країнах Східного Партнерства

Директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Ірина Солоненко закликала Європейський Союз більш чітко та голосно висловлювати свою думку щодо необхідності реформування тієї чи іншої сфери у країнах Східного Партнерства. Про це вона заявила на пленарній сесії Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, який проходить у Познані (Польща).

Як повідомляє “Європейський простір”, експерт вважає, що публічні меседжі від ЄС значною мірою допоможуть громадським організаціям цих країн впливати на владу та домагатися здійснення необхідних змін.

Таким прикладом “успішного поєднання спільних зусиль”, за словами Ірини Солоненко, є внесення змін до законодавства про державні закупівлі в Україні. У цьому разі поєдналися робота потужної громадської коаліції – Партнерства “За доброчесні державні закупівлі” – та чітка й публічна позиція ЄС щодо необхідності зміни законодавства. Ще одним таким прикладом, як відзначила експерт, стало парафування Молдовою Угоди про єдиний авіаційний простір із Європейським Союзом.

Ірина Солоненко також наголосила на необхідності парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Як зауважила директор Європейської програми, це дозволить українському громадянському суспільству посилити тиск на українську владу щодо необхідності виконання своїх зобов’язань, а також пояснити широким колам українського суспільства, що саме вони втрачають у разі непідписання цього документу.

Ірина Солоненко також закликала Європейський Союз доносити до представників української влади меседжі щодо необхідності покращити регуляторне середовище для громадських організацій.

Нагадаємо, в аналітичному огляді “Чи заохочує Східне Партнерство Європейського Союзу європеїзацію країн-партнерів?”, оприлюдненому напередодні Саміту Східного Партнерства, експерти констатують, що інтенсивність контактів і співпраці з ЄС країн Східного Партнерства, яка зросла впродовж останніх двох років, не мала своїм наслідком серйозних внутрішніх перетворень/реформ у цих країнах

Європейська програма
Ірина Солоненко
(044) 461 95 00
solonenko@irf.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: