Європейську ідентичність кримських міст демонструватимуть за допомогою виставок, фотоконкурсу та відеофільму

Сімферопольська міська молодіжна громадська організація “Світло” здійснює проект “Європейська ідентичність кримських міст: сучасний погляд”

Сімферопольська міська молодіжна громадська організація “Світло” здійснює проект “Європейська ідентичність кримських міст: сучасний погляд”. Проект підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах проекту буде організовано різноманітні заходи, спрямовані на порівняння щоденного життя у кримських містах і їх європейських побратимах. За задумом ініціаторів, віднайдена схожість допоможе кримському суспільству, зокрема молоді, краще розуміти Європу та європейські цінності.

Для організації широкої публічної дискусії заплановано соціологічне дослідження. Його буде присвячено вивченню знань кримчан щодо життя пересічних європейців, сучасної європейської культури, проблем, які турбують мешканців європейських міст. Результати дослідження обговорюватимуть як під час зустрічей (круглий стіл), так і в ЗМІ (прес-конференції, статті в газетах, участь у теле- й радіопередачах, Інтернет-форуми тощо). Крім того, буде організовано онлайн-зустріч (через Skype) молоді Криму з молоддю міст-побратимів, під час якої обговорять результати соцопитування.

У чотирьох містах Криму (Сімферополь, Ялта, Євпаторія, Феодосія) заплановано провести 4 виставки, присвячені їх європейським містам-побратимам. Допомогу у проведенні цих виставок нададуть представники ініціативних груп молоді міст-побратимів і представники етнічних європейських громад Криму.

Також буде проведено конкурс на найкраще фото “Схожі риси кримських і європейських міст”. Найкращі роботи буде надруковано та поширено по НУО та вишах Криму.

Заплановано створити аматорський відеофільм на тему “один день із життя європейської та кримської молоді”. Його знімуть кримські волонтери (студенти вишів) та їх німецькі однолітки з Гейдельберга. Стрічку буде професійно змонтовано та показано на кримському телебаченні та в Інтернеті.  

Наприкінці проекту буде проведено 2-денний кінофестиваль у Сімферополі, присвячений святкуванню Дня Європи в Криму. Тематика фільмів – життя в європейському місті та життя пересічного європейця. На цей фестиваль для обговорення фільмів буде запрошено європейську молодь (волонтери кримських НУО з Європи, студенти з Європи, яки проходять практику в Криму).

Сімферопольська міська молодіжна громадська організація “Світло”
(0652) 70 60 73
svitlo.simferopol@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: