Європейський Союз посилюватиме співпрацю з українським громадянським суспільством

У Києві відбувся Форум громадянського суспільства “Саміт Україна – ЄС 2011: громадський вимір”

Щоб продовжувати співпрацю з Євросоюзом і євроінтеграційний курс, Україна має здійснювати насамперед внутрішні реформи. Про це йдеться в підсумковій заяві Форуму громадянського суспільства “Саміт Україна – ЄС 2011: громадський вимір”, який відбувся 19 грудня в Києві. Захід провели Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, Лабораторія законодавчих ініціатив, Громадська експертна рада та Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасниками Форуму були понад 100 представників українських громадських організацій, профспілок, бізнес-асоціацій, експертних та аналітичних установ. Гостями Форуму також були очільники ЄС – Президент Ради ЄС Герман Ван Ромпей і Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу.

Учасники звернули увагу на проблеми у взаєминах між Україною та ЄС. На їхню думку, в Україні немає координаційного механізму євроінтеграції на найвищому урядовому рівні, а проголошені владою реформи не вписано в логіку європейської інтеграції.

За словами експертів, ефективний діалог між Україною та ЄС гальмують, серед іншого, переслідування лідерів громадських організацій, правозахисників та опозиційних політиків, вибіркове застосування кримінального законодавства. Також Форум звернув увагу на непрозорість у здійсненні багатьох функцій української влади, зокрема у сфері державних закупівель.

Голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив, координатор Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства Ігор Когут заявив, що громадські організації готові продовжувати діяльність, спрямовану на забезпечення демократії, верховенства права, основоположних прав і свобод людини, свободи ЗМІ та належного врядування.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу підкреслив, що Євросоюз розширить співпрацю з українським громадянським суспільством на всіх рівнях. “Громадський моніторинг – моніторинг цілком відкритий – буде слугувати  надійним інструментом, зокрема і для Євросоюзу, у процесі оцінки реформ в Україні”, – сказав він. Президент Єврокомісії також наголосив, що ЄС запроваджує принцип “більше за більше”: що більше країна просувається на шляху внутрішніх реформ, то більше підтримки й інтеграції з Євросоюзом вона отримує.

Президент Ради ЄС Герман ван Ромпей у своєму виступі на Форумі відзначив важливу роль українського громадянського суспільства, яке здійснювало тиск на обидві сторони для того, щоб переговорний процес щодо угоди про Асоціацію між Україною та ЄС було завершено. Щодо перспектив набуття чинності Угодою він підкреслив, що її підписання й ратифікація залежатимуть від політичних обставин – дотримання українською владою принципів демократії та верховенства права. “У цьому контексті парламентські вибори наступного року будуть “лакмусовим папірцем”, – підкреслив Герман ван Ромпей, наголосивши на необхідності дотримання стандартів ОБСЄ, зокрема щодо рівних можливостей для всіх кандидатів.

Виступ Германа ван Ромпея на Саміті Україна – ЄС

Виступ Германа ван Ромпея на Форумі громадянського суспільства

Лабораторія законодавчих ініціатив
Андрій Когут
063 617 97 05
andriy@kohut.in.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: