Європейський розвиток Донецького національного університету

Донецький національний університет отримує масштабну підтримку від Міжнародного фонду «Відродження».

Донецький національний університет отримує масштабну підтримку від Міжнародного фонду «Відродження».

На засіданні Вченої ради Донецького національного університету (ДонНУ) було презентовано проект «Європейський розвиток Донецького національного університету», який був підтриманий Міжнародним фондом «Відродження».

Мета проекту забезпечити старт стратегічної програми відновлення та інноваційного розвитку Донецького національного університету у Вінниці через підтримку визначених «точок зростання», напрацьованих академічною спільнотою ДонНУ. Планується створення на базі Донецького національного університету у Вінниці сучасного університету європейського типу. Це перший проект в Україні, який має вивести переміщений із зони АТО університет на новий перспективний рівень розвитку та забезпечити високу конкурентоспроможність його випускників не лише на території держави, а у Європі.

Серед ключових напрямів проекту – забезпечення навчальних корпусів новітнім обладнанням, створення низки мобільних комп’ютерних класів з використанням «хмарних технологій»; відновлення наукової інфраструктури через введення в дію дослідницької лабораторії для природничих факультетів; створення програмно-апаратного комплексу для дистанційного навчання та підтримка розробок дистанційних курсів, в тому числі іноземними мовами; створення лінгафонного кабінету, продакшн-студії та електронної бібліотеки. Значні кошти виділяються на забезпечення академічної мобільності як викладачів, так і студентів. Це фінансова підтримка участі у наукових конференціях та міжнародних конкурсах, програм стажування в іноземних вузах.

Загальний бюджет підтримки складає 350 000 доларів США та розрахований до кінця цього року. Як зазначив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький, «те, що ми підтримали цей проект, засвідчує, що ДонНУ має потенціал трансформуватись у сучасний університет європейського типу. Університет має стати «екземплярним», більш розвинутим та «модельним», як зразок розвитку для переміщених із зони АТО вузів».

Голова наглядової ради проекту, народний депутат України, випускник ДонНУ Олексій Рябчин запевнив членів Вченої ради, що він робить та буде робити все можливе задля підтримки рідного університету, використовуючи парламентську дипломатію та інші ресурси. «Я не хочу говорити про виживання ДонНУ, я хочу говорити про його розвиток», – зазначив Олексій.

Ректор ДонНУ Роман Гринюк акцентував на тому, що університет рухається у двох напрямках. По перше, це – відновлення, по-друге – це створення нового університету, який зберігає свої традиції та націлений на майбутнє.

Контакти: прес-служба Донецького національного університету

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: