Європейський парад у Львові став кульмінацією святкових парадів по Україні

У рамках святкування Днів Європи в Україні 13 червня 2010 року у Львові було проведено Європейський Парад, в якому взяло участь близько тисячі осіб.

Проведення масштабного параду у Львові стало можливим завдяки фінансовій та інформаційній підтримці Міжнародного фонду «Відродження», Представництва Європейського Союзу в Україні, компанії «Воля».

Організатором параду виступив Львівський міський осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Європейська молодь України», якому сприяла в організації події Львівська Міська Рада.

Європейський парад відбувся у центральній частині міста, на площі Ринок. Численними учасниками події стали школярі, студенти, представники молодіжних організацій та понад 10 культурних колективів. До участі у святковому параді долучилася також і велика кількість туристів, зокрема й ті з них, хто прибув в Україну з-за кордону, особливо з тих держав, символіка, яких була представлена прапороносцями параду. Заклики впроваджувати європейські цінності й стандарти перегукувалися з тими, які звучали і в інших містах, де «Європарад» уже відбувся.

Після завершення урочистої марш-ходи ВМГО «Європейська молодь України» організувала на площі Ринок святковий концерт, початок якого був наповнений виступами організаторів, спонсорів та партнерів Європейського параду у Львові.

Зокрема, Голова ВМГО «Європейська молодь України» Віталій Іляшенко зазначив, що саме завдяки європейським туристам та інвестиціям нам вдасться забезпечити європейською зарплатою українців, а завдяки проведенню таких інноваційних заходів, як Європейський Парад, ми зможемо ще на крок наблизитися до Європейського Союзу, від кордону з яким нас відділяє всього 70 кілометрів.

Представник компанії «Воля» Микола Музала повідомив, що активна діяльність громадянського суспільства є запорукою досягнення будь-якого результату, і саме його взаємодія з європейськими інституціями, поєднана з програмами соціальної відповідальності комерційних компаній, є хорошим прикладом досягнення європейських стандартів.

В свою чергу, представники Виконавчого Комітету Львівської міської ради та ведучі концертної програми під час своїх виступів подякували організаторам та спонсорам проекту «Європейський Парад в Україні».

Розважали глядачів параду та концерту актори Львівського театру історичної мініатюри, барабанщиці міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова, духовий оркестр «Сурми Галичини», прапороносці, народні ансамблі танцю «Полонина», «Первоцвіт», солісти ансамблю «Елінос» грецького товариства «Астеракі» Юлія Ковальська та Даша Клінкова, танцювальний колектив Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету, гурт «К – 402», команда СТЕМ «Адреналін», музичний дует Олега Корнила і Романа Кондура та ін.

Родзинкою комплексу заходів стала виставка ретро-автомобілів автофанклубу «ЗАЗ-КОЗАК», які були наповнені символікою Європейського Союзу та супроводжували «Європарад» своїми гучними сигналами.

Кульмінацією свята став виступ Генерального консула Республіки Польща у Львові, пана Гржегоржа Опалінського, який подякував організаторам за чудове свято та вручив нагороди учасникам ретро-перегонів.

Прес-служба ВМГО «Європейська молодь України»

***

Європейський парад – це всеукраїнська акція, яка присвячена «Дням Європи в Україні 2010» та 60-річчю Декларації Шумана. Проект реалізовано Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Європейська молодь України» у форматі організованої пішої ходи учасників та інших атракційно-розважальних заходів, спрямованих на популяризацію ідеї європейської інтеграції України. Серію Європейських парадів в Україні було проведено в Києві 15 травня, Миколаєві 23 травня, Севастополі 5 червня та Львові 13 червня.

В 2011 році ВМГО «Європейська молодь України» планує провести «Європейський Парад в Україні», як національну кампанію під можливим патронатом Президента Європейського Парламенту пана Єжи Бузека. Концентрація організаційних та матеріальних ресурсів організації наступного року може бути спрямована на такі міста, як Київ, Одеса, Донецьк та Запоріжжя. Серед вірогідних міст проведення параду перебувають також і Луганськ та Черкаси.

Контакти організаторів: ВМГО «Європейська молодь України», тел. 044 361-54-53, e-mail: euro_youth@ukr.net, www.euroyouth.org.ua

***

Основною метою діяльності ВМГО «Європейська молодь України», заснованої 2007 р., є захист соціальних, економічних, творчих та інших інтересів українських громадян з орієнтацією на європейські демократичні й ліберальні цінності. Практично це передбачає поширення у суспільстві ідей щодо європейської інтеграції України, підтримку і реалізацію програм, що сприяють економічній та культурній інтеграції України до європейської спільноти, пропаганду здорового способу життя, підтримку студентських ініціатив, самоврядування, відродження та популяризацію української культурної та історичної спадщини, налагодження співпраці з демократичними та іншими організаціями Європи і світу.

Детальніше: www.euroyouth.org.ua

Дивіться також відео-репортаж з параду у Києві та інших містах http://www.youtube.com/watch?v=k4y4iNwSx2w

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: