Європейський досвід енергозбереження пропонують застосовувати в Україні

У Чернігові відбувся семінар “Державна політика енергозбереження країн Європейського Союзу. Проекти енергозбереження”

У Чернігові відбувся семінар “Державна політика енергозбереження країн Європейського Союзу. Проекти енергозбереження”. Захід організував Сіверський інститут регіональних досліджень спільно з Центром європейської інформації спільно з Центром європейської інтеграції обласної універсальної наукової бібліотеки імені Володимира Короленка за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники семінару ознайомилися з Загальною стратегією ЄС щодо підвищення енергоефективності економіки та соціальної сфери, проаналізували досвід енергозбереження окремих країн ЄС (Данії, Німеччини, Польщі та ін.), обговорили енергоспоживання в Україні та необхідність енергозбереження.

“Завдання пріоритетного розвитку енергетики завжди було в числі головних економічних завдань ЄС”, – підкреслив керівник Чернігівської філії Державного підприємства “Учбово-експертний центр НАЕР” Сергій Зінченко. Він зазначив, що раніше це завдання вирішували через відповідну політику окремих держав. Але, за його словами, загострення проблеми енергоресурсів і конкурентної боротьби та посилення зв’язку політики з економікою поставили питання енергетичної безпеки країн ЄС на рівень загальноєвропейського.

“Сьогодні в Україні постала нагальна потреба залучення позитивного європейського досвіду щодо проектів енергозбереження”, – такий висновок зробили учасники семінару.

ГО “Сіверський інститут регіональних досліджень”
(0462) 67 50 21
(0462) 77 43 12
siverian@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: