Європейські стандарти – в українське судочинство

21-22 листопада 2005 р. проведено чергову (третю) навчальну сесію проекту "Модель впровадження європейських стандартів прав людини в українське судочинство: цільова підготовка суддів" (другий етап), який здійснює Українська Правнича Фундація спільно з Академією суддів України за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

21-22 листопада 2005 р. проведено чергову (третю) навчальну сесію проекту “Модель впровадження європейських стандартів прав людини в українське судочинство: цільова підготовка суддів” (другий етап), який здійснює Українська Правнича Фундація спільно з Академією суддів України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Зазначений проект було започатковано Українською Правничою Фундацією спільно з Академією суддів України в контексті розбудови однієї із основоположних складників процесу європейської інтеграції України – системи національного судочинства, що ґрунтується на верховенстві права та європейських демократичних цінностях. Проект має на меті вирішення проблеми розриву між нагальною потребою забезпечення виконання зобов’язань України щодо дотримання Європейської конвенції з прав людини і реальними можливостями національної судової системи ефективно здійснювати захист конвенційних прав і свобод — з погляду фахової, інформаційно-методичної та навіть психологічної готовності українських суддів застосовувати положення Конвенції та відповідну практику Європейського суду з прав людини.

Тематичним пріоритетом навчальної сесії був детальний розгляд особливостей тлумачення та застосування статті 6 Конвенції “Право на справедливий судовий розгляд” –  у розрізі проблем української судової практики. В рамках сесії було обговорено такі теми як право громадян на справедливий судовий розгляд (загальна характеристика та межі застосування статті 6 Європейської конвенції з прав людини); незалежність і безсторонність суду, створеного на підставі закону; розумний строк судового розгляду та критерії його оцінювання; вимоги справедливого судового розгляду згідно зі статтею 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод у цивільному судочинстві України, вимоги справедливого судового розгляду в контексті справ проти України в Європейському суді з прав людини; питання тлумачення Європейським судом з прав людини права не бути підданим катуванню, нелюдському та такому, що принижує гідність, поводженню і покаранню. 

Євгенія Мартинюк, асистентка Європейської програми
тел: +380 (44) 486 25 96 
eлектронна пошта: martynyk@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, вул. Артема 44, оф.4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: