Європейські експерти занепокоєні відходом України від демократичного шляху

У місті Барселона (Іспанія) відбувся круглий стіл “Чому Європі потрібна відкрита Україна”

Попри сподівання, Україна не змогла втримати роль флагмана демократичних і ринкових перетворень у Східній Європі та закріпити незмінність свого європейського шляху розвитку. Про це заявив почесний президент Барселонського центру міжнародних відносин (CIDOB) Хав’єр Солана під час круглого столу “Чому Європі потрібна відкрита Україна”, який відбувся 26 квітня в місті Барселона (Іспанія). Захід провели Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів”, CIDOB і Східний інститут (Польща) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Хав’єр Солана звернув увагу на “фрустрацію”, яку викликає Україна в тих політиків і експертів у Європі, хто переймається її долею та намагається допомогти. При цьому він наголосив, що умови сьогодення все ще лишають Україні шанс, якщо буде винесено належні уроки з минулих і сьогоднішніх подій.

У свою чергу, представниця Східного інституту Марія Шмельова представила доповідь “Open Ukraine: Changing Course towards a European Future”.

“Європа без бар’єрів” презентувала результати опитування представників різних верств і професійних груп української діаспори в Іспанії, яке засвідчило чітку орієнтацію абсолютної більшості українців винятково на легальні формати проживання та працевлаштування. За оцінкою голови “Європи без бар’єрів” Ірини Сушко, часи домінування нелегальної праці минули й більшість опитаних українців не вважають таких можливостей прийнятними.

Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів”
Мар’яна Кузьо, maryana.kuzio@gmail.com
Ірина Сушко, iryna_sushko@ukr.net

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: