Європейське студентство висловило солідарність з Україною

У Брюсселі відбувся Європейський студентський з’їзд

У Брюсселі під час Європейського студентського з’їзду представники студентства з 38 країн Європи обговорили ситуацію в Україні та висловили їй свою підтримку. Від України участь у заході взяли представники Української асоціації студентського самоврядування, яких підтримала Європейська програмна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження”.

Організатор заходу – Європейський союз студентів – звернувся до лідерів держав із вимогою припинити втручання у внутрішні справи України, зберегти її суверенітет і територіальну цілісність. Національні об’єднання студентів різних європейських країн, зі свого боку, виступили з ініціативою підтримати українців у впровадженні нагальних реформ.

20 березня під час панельної дискусії про ситуацію в Україні експерт Європейської служби зовнішніх справ відзначив важливу роль студентів у мирних протестах в Україні. Безумовним досягненням було визначено підписання політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, а також зняття мита ЄС з українських товарів. Учасники висловили занепокоєння вторгненням Росії на територію України, що суперечить міжнародному законодавству. Було наголошено, що ЄС вважає нелегітимним референдум у Криму.

Під час дискусії було також обговорено вплив військової інтервенції РФ на студентів кримських вишів. За результатами обговорення було запропоновано сформувати ідеї спільних проектів українських і європейських студентів, які сприятимуть підтримці громадян, що постраждали внаслідок репресій влади проти мирних протестувальників та інтервенції Росії.

Президент Української асоціації студентського самоврядування Єлизавета Щепетильникова у своїй доповіді акцентувала увагу на основних викликах, які сьогодні виокремлюють студенти й молодь України. Зокрема, йдеться про необхідність системно реформувати освіту й молодіжну політику, посилити співпрацю між різними зацікавленими сторонами, зокрема громадськими, експертними й урядовими середовищами країн ЄС та України.

На завершення голова Європейського союзу студентів Рок Приможич відзначив, що організація й далі виявлятиме солідарність з українськими колегами – як у реформуванні вищої освіти, так і в боротьбі за права та свободи людини.

Увечері 20 березня понад 100 студентських лідерів провели біля Європейського парламенту акцію зі вшанування пам’яті Небесної сотні. Студенти запалили свічки та вшанували героїв хвилиною мовчання, після чого на знак солідарності з українським народом у повітря було випущено жовті та блакитні кульки.

Контакти:
Українська асоціація студентського самоврядування
Єлизавета Щепетильникова
093 710 51 93
lissashch@uass.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: