ЄВРОПЕЙСЬКЕ ДЕРЕВО КРЕАТИВНОСТІ ТА ІННОВАЦІЙ СТВОРЕНО У ВІННИЦІ

14 березня 2009 р.  на базі Центру європейської інформації у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва  відбувся захід "Творча Майстерня з креативності та інновацій" для шкільних європейських клубів м. Вінниці в рамках проекту "Підтримка мережі Євроклубів  України", що реалізується ВГО "Українська асоціація європейських студій" за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні з нагоди відзначення "Європейського року креативності та інновацій – 2009".

14 березня 2009 р.  на базі Центру європейської інформації у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва  відбувся захід “Творча Майстерня з креативності та інновацій” для шкільних європейських клубів м. Вінниці в рамках проекту “Підтримка мережі Євроклубів  України”, що реалізується ВГО “Українська асоціація європейських студій” за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні з нагоди відзначення “Європейського року креативності та інновацій – 2009”.

Європейський рік креативності та інновацій є ключовою ініціативою в Європі. Його мета – сприяти використанню та поширенню творчого та інноваційного підходів та ініціатив у різних сферах людської діяльності на всіх рівнях. Тоді, як освіта та культура будуть в центрі уваги цього Року, ініціатива торкатиметься й інших сфер, зокрема підприємництва, інформаційного суспільства, працевлаштування та регіональної політики.

Саме тому на творчій майстерні вінницькі євроклубівці вирішили приєднатися до загальноєвропейської ініціативи, дослідити креативні та інноваційні ідеї європейців, які стали візитівками країн ЄС. Розпочався   захід інтерактивною грою “Знайомство”  для налагодження дружніх стосунків серед учасників Майстерні. Наступним етапом заходу стало обговорення досягнень кожного Євроклубу та обмін досвідом в сфері пізнання Європи. Також євроклубівці методом “Мозкового штурму”  визначали основні інноваційні ідеї та події європейців, а потім ще й в мережі Інтернет шукали цікаві, креативні факти, інноваційні винаходи в країнах Європейського Союзу.  Євроклубівці з  Вінницького технічного ліцею та євроклубу “United Hearts” школи-гімназії № 2 м. Вінниці за результатами пошуку презентували кожну країну ЄС, розповідали цікаві, факти, які змінили життя людей, та демонстрували креативні фотографії цих інноваційних винаходів та подій. Цікавим був той факт, що в рейтингу європейських країн з найбільшою кількістю патентів на душу населення перше місце займає Швейцарія.  

Результати роботи творчої Майстерні були презентовані у вигляді “Європейського дерева креативності та інновацій”, яке створили самі євроклубівці. Вони виготовили листівки з інформацією, фотографіями та власними коментарями,  які стали листочками “Європейського дерева креативності та інновацій”. Серед найбільш цікавих та креативних подій, винаходів та ідей європейців учасники майстерні зазначили:

–          британці винайшли кросівки, шнурки, заморожену їжу, кредитні картки та SMS-ки;

–          французи винайшли сірники, повітряну кулю;

–          цегла та баян були створені в Австрії;

–          в Італії створили перший телескоп;

–          на Кіпрі був створений перший легкий парусник – керкур;  

–          металочерепиця була винайдена у Фінляндії;

–          в Бельгії придумали картоплю-фрі;

–          вітряки придумали у Нідерландах;

–          іспанці винайшли підбори;

–          естонці придумали Skype;

–          ірландці створили “Книгу рекордів Гіннесса”;

–          в Португалії були створені перші європейські клуби;

–          та багато інших цікавих фактів.

Творча майстерня надихнула учасників на подальше пізнання Європи в креативний спосіб.

Всі євроклубівці, що приймали участь у Майстерні, отримали призи від Представництва Європейської Комісії в Україні та сертифікати від організаторів.

 

Організатори заходу:

–          Громадська організація “Вінницький регіональний центр інформації “Креатив”

–          Громадська організація “Філософія Серця”

–          Центр європейської інформації у м. Вінниця, що діє за підтримки МФ “Відродження”

–          ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

–          Громадська рада при міському голові

 

Контакти:

Оксана Бондар

ГО ВРЦІ “Креатив”

тел: +38-0432-524580

kreativ.vinnitsa@gmail.com

 

Юлія Грига

ГО “Філософія Серця”

тел: +3800677756631

hriha@svitonline.com

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: