Європейська та євроатлантична інтеграція – громадський моніторинг за діями влади у Івано-Франківську

26 червня в Івано-Франківську  Громадська рада з питань європейської та євроатлантичної інтеграції при Івано-Франківській облдержадміністрації презентувала результати проекту "Європейська та євроатлантична інтеграція – громадський моніторинг за діями влади", який виконується на Прикарпатті з жовтня 2006 р. громадською організацією "Агентство з розвитку приватної ініціативи" за підтримки Міжнародного фонду Відродження. Завданнями проекту стали залучення громадськості до виконання спільних заходів  України, ЄС та НАТО, громадський контроль за діяльністю місцевої влади у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. Одним з результатів втілення проекту стало, власне, створення самої Громадської ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

26 червня в Івано-Франківську Громадська рада з питань європейської та євроатлантичної інтеграції при Івано-Франківській облдержадміністрації презентувала результати проекту “Європейська та євроатлантична інтеграція – громадський моніторинг за діями влади”, який виконується на Прикарпатті з жовтня 2006 р. громадською організацією “Агентство з розвитку приватної ініціативи” за підтримки Міжнародного фонду Відродження. Завданнями проекту стали залучення громадськості до виконання спільних заходів  України, ЄС та НАТО, громадський контроль за діяльністю місцевої влади у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. Одним з результатів втілення проекту стало, власне, створення самої Громадської ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

У ході реалізації проекту відповідно до методики, затвердженої Громадською радою, в Івано-Франківській області проведено незалежне громадське дослідження  діяльності місцевих органів виконавчої  влади та органів місцевого самоврядування в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. За підсумками моніторингу сформовані висновки та рекомендації для місцевої влади. Продуктами проекту стали також перші числа бюлетеню “Івано-Франківщина на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції”.

Також обговорювалися підсумки відзначення Дня Європи в області. Кульмінацією заходів до Дня Європи стало дійство на площі Ринок у Івано-Франківську, в ході якого Громадською радою організовано поширення інформаційно-презентаційних матеріалів про ЄС, європейську інтеграцію, співробітництво України та області з ЄС та європейської символіки із спеціально облаштованих палаток.

В майбутньому Громадська рада планує, зокрема, активно долучитися до реалізації Регіональних заходів щодо виконання у 2007 році Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки та до відзначення10-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО

У засіданні прес-клубу взяв участь директор ІІ територіального департаменту МЗС України Ігор Грушко. Високий гість розповів про роботу очолюваного ним департаменту, який курує відносини України з країнами Європи, Північної та Південної Америки, про розвиток відносин з Європейський Союзом та перспективи вступу України до ЄС. Значний інтерес викликала Угода щодо спрощення візового режиму для громадян  України, що відвідують країни ЄС, підписана нещодавно в Люксембурзі. Відповідно до цієї Угоди для певних категорій наших громадян вводяться п’ятирічні та річні візи, а також безкоштовні візи для відвідин країн ЄС. Угода набере чинності  після її ратифікації Верховною Радою України та Європарламентом.

Діяльність Громадської ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції здійснюється за підтримки проекту “Європейська та євроатлантична інтеграція – громадський моніторинг за діями влади”, що фінансується з коштів гранту Міжнародного фонду Відродження. Проект виконує Громадська організація “Агентство з розвитку приватної ініціативи” (м.Івано-Франківськ, вул..Дністровська 26,тел/факс (80342) 504605, initiative@sbedif.if.ua).

Ольга Луцишина, асистент програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: olga.lutsishina@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а, к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: