Енергія Євромайдану в дії: презентація соціальних ініціатив

В суботу, 25 квітня, відбулася третя завершальна сесія для громадських активістів з сіл та містечок Західної України. Навчальна програма відбулася в рамках проекту «Енергія Євромайдану – в малі громади». Проект втілювала ГО «ЦеГрІн» у партнерстві з ГО «Яскраве життя» (Львів) за підтримки Міжнародго Фонду «Відродження».

Протягом березня-квітня учасники відвідали тренінги, де отримали багато корисних та цікавих знань. Молоді люди дізналися про процес створення громадської організації, співпрацю зі ЗМІ, практичні соціологічні інструменти діяльності, співпрацю з органами влади, підготовку проектів, залучення коштів, а також практичний менеджмент втілення ідей.

Активісти отримували нові знання і паралельно перетворювали свої ідеї на реальні проекти з конкретними планами, бюджетами та завданнями. Саме ці проекти були представлені на третій навчальній сесії. Кожен з учасників презентував свою ідею, яку дуже ретельно оцінювало журі. Основними критеріями оцінки були актуальність ідеї, реалістичність її впровадження, якість презентації, чіткість логістики проекту та особиста мотивація ініціатора проекту.

До складу журі увійшли тренери, ментору проекту, а також керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська.

Всі ідеї учасників були цікавими та потрібним: розвиток туризму та ВелоПатруль в Брюховичах, літній англомовний табір, прибирання  костелу XVI століття, клуб дозвілля пенсіонерів, сортування сміття у сільських громадах, школа волонтерів, встановлення цікавих смітників у Ковелі, школа соціальної відповідальності, центр дозвілля для дітей та багато іншого.

«На першій зустрічі в очах учасників проекту було одне запитання: як конкретно втілити мою мрію в життя? Надіюся, тепер вони точно знають, що потрібно робити, щоб реалізувати свої ініціативи. Представлені ідеї – дуже цікаві та потрібні, тому впевнена, що вже незабаром ми почуємо про їх втілення зі ЗМІ.  Усі учасники щиро хочуть змінити життя свого села чи міста. І, насправді, їхнє бажання, їхня небайдужість, прагнення змін – це основна запорука успіху», – розповіла керівник проекту Наталя Міхнова

Найбільше усіх присутніх вразила презентація Поліни Семьонової зі Стрия. Її ідея – це порадня для батьків діток з особливими потребами. Місце, де їх  чекають і завжди готові допомогти кваліфіковані спеціалісти: психолог, педагог, терапевт, педіатр, юрист, кінезіотерапевт та логопед. Такий центр зможе надати батькам психологічну підтримку, усю необхідну інформацію, а також  скерувати їх у правильному напрямку, щоб не втратити такий важливий час. Яскрава, інтригуючи та емоційна презентація не залишила нікого байдужим. Саме цей проект здобув найвищий бал від журі. Поліна має багато планів, і хоче, щоб за декілька років подібні  порадні поширилися по всій Львівській області.

На заході багато учасників знайшли спільні точки дотику, налагодили контакти і домовилися про подальшу співпрацю. І хоча навчальні сесії завершилися, основні результати проекту попереду: усі учасники планують удосконалити розроблені проекти і втілити їх у життя. Отож, вже незабаром енергія Євромайдану запульсує з новою силою в селах та містечках Західної України.

Мета проекту “Енергія Євромайнану в малі громади”, що здійснюється ГО «ЦеГрІн» у партнерстві з ГО “Яскраве життя” за підтримки  Міжнародного фонду «Відродження»   – передати професійні знання та навички для втілення змін у громадах активістам із малих населених пунктів Західної України та з допомогою експертів і менторів  підготувати мікро-проекти для реалізації у цих місцевостях.

Контакти: Міхнова Наталя, mikhnova.n@gmail.com, 380676705600

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: