Енергетична сталість України під час війни і після перемоги. Дискусія

27 вересня у Львові Екологічна Ініціатива фонду “Відродження” (EPAIU) провела дискусію на тему енергетичної сталості України. До обговорення теми долучились українські експерти й експертки в галузі енергоефективності, захисту довкілля та енергетичної сталості:

Андрій Мартинюк – виконавчий директор ГО “Екоклуб” з 2003 року. За освітою – інженер-еколог, викладав у Рівненському університеті. Сфера компетенції – передові екологічні рішення для національних та місцевих органів влади з питань енергетичної та кліматичної політики. Співавтор владних рішень та планів дій у сфері енергоефективності.

Святослав Павлюк – виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» з 2017 р. Закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний університет “Львівська політехніка”. Експерт з питань енергоефективності, долучався до розробки другого Національно-визначеного внеску України до Паризької Угоди. Активно просуває принципи ефективного і економного використання енергії в громадах.

Холодова Наталія – експертка Громадської організації “Екоклуб”, координує інформаційну кампанію з підготовки українців до зими 2022-2023. В Екоклубі працює з 2015 року, займається питаннями популяризації енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та адаптації до зміни клімату серед населення і органів місцевого самоврядування.

Олексій Пасюк, заступник директора ГО «Екодія» з питань політики у сфері енергетики (зокрема ядерної), зміни клімату та сільського господарства. Магістр управління навколишнім середовищем Амстердамського університету та спеціаліст з аналітичної хімії Київського університету імені Тараса Шевченка. Викладав курс «Оцінка впливу на навколишнє середовище» для магістрантів університету «Києво-Могилянська академія».

Модерував дискусію Василь Самохвал, редактор Медіацентру. Обговорення розпочалось із, здавалося б, простого питання: “Як нам пережити цю зиму? Як це позначиться на нашому енергетичному секторі зараз і як у далекій перспективі?”. Наталя Холодова, яка координує інформаційну кампанію “Екоклубу” з підготовки українців до зими 2022-2023 (#ТеплоВільні), поділилась своїми порадами для людей, які живуть у багатоквартирних будинках та у приватних забудовах. Адже умови та можливості у них – різні.

Під час дискусії учасники також підняли питання щодо ситуації в енергетиці напередодні опалювального сезону та шкоди, яку завдає війна нашій природі та енергетичному сектору у контексті забезпечення тепла у різних секторах. Говорили також і про нові виклики довкіллю України, нові можливості для зеленої енергетики та те, як схожий досвід переживали інші країни.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: