Запрошуємо до перегляду трансляції експертної дискусії “Участь білорусів у російсько-українській війні: роль білоруських добровольців ЗСУ та значення ВПК і ЗС Білорусі у протистоянні”
Режим Лукашенка в Білорусі активно підтримує повномасштабну агресію рф проти України від самого її початку. Допомога зі сторони білоруського диктатора є різноманітною: від постачання боєприпасів окупаційним військам росії до розміщення російських підрозділів та техніки на своїх військових об’єктах. Тепер взаємодія між лукашенківською Білоруссю та рф стає ще більш загрозливою для України та європейської безпеки загалом, через перспективи розміщення ядерної зброї кремля на території Республіки.
З іншого боку, білоруські добровольці з перших днів вторгнення героїчно протистоять окупанту у складі Сил Оборони України. Їх вклад у боротьбу з агресором є істотним.
В рамках цієї експертної дискусії ми на конкретних прикладах розглянемо, як режим Лукашенка сприяє російській агресії, якими можуть бути потенційні наслідки розміщення ядерної зброї рф в Білорусі. Також звернемо увагу на особливості участі білоруських добровольчих формувань на боці України у війні.
Питання для обговорення:
- Потенційні загрози та наслідки розміщення російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі;
- Використання лукашенківським режимом ВПК і ЗС Білорусі для підтримки російської агресії;
- Участь білоруських добровольчих формувань у складі ЗСУ в російсько-українській війні.
Вступне слово Дмитро Шульга, директор програми “Європа і світ” Міжнародного фонду “Відродження”.
Презентація і обговорення дослідження
Павло Радь, молодший дослідник Програми російських і білоруських студій, Ради зовнішної політики “Українська призма”.
Модератор: Ярослав Чорногор, к.і.н., директор Програми російських і білоруських студій Ради зовнішньої політики “Українська призма”.
Спікери:
- Геннадій Манько, керівник Місії демократичної Білорусі в Києві.
- Ян Авсеюшкін, аналітик iSANS (онлайн-включення).
- Дмитро Щигельський, політичний представник Полку Кастуся Калиновського і спільноти “Кіберпартизани”.
- Максим Плешко, Центр білоруських комунікацій.
- Вадим Кабанчук, заступник командира Полку Кастуся Калиновського.
Дискусія організована програмою Російських та білоруських студій Ради зовнішньої політики “Українська призма” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”