Експерти зійшлися у теледебатах в прямому ефірі, щоб обговорити тарифи

22 жовтня в прямому ефірі телеканалу "Еспресо TV" відбулися дебати, присвячені одному з найбільш актуальних питань в секторі енергетики та ЖКГ – тарифній політиці. Обговорення в новому для України форматі ініціював аналітичний центр DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

22 жовтня в прямому ефірі телеканалу “Еспресо TV” відбулися дебати, присвячені одному з найбільш актуальних питань в секторі енергетики та ЖКГ – тарифній політиці. Обговорення в новому для України форматі ініціював аналітичний центр DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

У теледебатах взяли участь: член Громадської ради НКРЕКП Олексій Кучеренко, член експертної коаліції “Енергетичні реформи” Андрій Перевертаєв, директор Фонду екологічних інвестицій Олексій Хабатюк, колишній член НКРЕКП Андрій Герус. Модератором виступив ведучий телеканалу “Еспресо TV” Василь Зима.

“Від самого початку ми ставили собі за мету не нав’язувати глядачеві якусь думку. Навпаки, ми хотіли познайомити його з аргументами “за” та “проти”, аби він мав змогу самостійно визначити свою позицію”, зазначив один з організаторів дебатів, керівник проектів DiXi Group Роман Ніцович.

Протягом години експерти обговорили чотири блоки питань, що стосувалися підвищення тарифів та наслідків таких рішень. Глядачі почули позиції експертів, які часто були діаметрально протилежними, та відповідні аргументи.

Зокрема, за твердженням директора Фонду екологічних інвестицій Олексія Хабатюка, стара тарифна система сприяє курсуванню тіньових коштів, які живлять корупцію в країні. “Основна проблема не в самій величині тарифів, а в існуванні різних груп тарифів для різних груп споживачів. Для населення тарифи досить низькі. для промисловості ціни досить високі, і ця різниця складає 5 і більше разів. І за рахунок цього є можливість – і нею користуються – перепродавати дешеві енергоресурси від населення споживачам дорогих ресурсів. На цьому заробляються величезні кошти”, зазначив він.

У свою чергу, на думку його опонента, колишнього члена НКРЕКП Андрія Геруса, перш ніж підвищувати тарифи потрібно корупцію викорінити, аби отримані кошти йшли за призначенням. “В умовах корупції підвищення тарифів не може сприйматися нормально звичайними людьми. Це має бути двосторонній процес. Якщо кошти від підняття тарифів йдуть просто на збагачення окремих осіб, то це не може бути сприйнято суспільством”, заявив експерт.

Теледебати супроводжувалися показом сюжетів, знятих журналістами “Еспресо TV”, та інфографікою, яку демонстрували експерти – зокрема, від члена Громадської ради НКРЕКП Олексія Кучеренка та експерта коаліції “Енергетичні реформи” Андрія Перевертаєва.

Відеозапис теледебатів

Проект відбувся в межах Ініціативи розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

За матеріалами: DiXi Group

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: