Експерти занепокоєні порушенням прав людини у стаціонарних закладах Мінсоцполітики

Харківський інститут соціальних досліджень підготував звіт за результатами візитів до стаціонарних закладів Міністерства соціальної політики в Харківській області “Дотримання прав клієнтів у стаціонарних закладах Міністерства соціальної політики України”

Харківський інститут соціальних досліджень підготував звіт за результатами візитів до стаціонарних закладів Міністерства соціальної політики в Харківській області “Дотримання прав клієнтів у стаціонарних закладах Міністерства соціальної політики України”. Дослідження підтримала програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Станом на 2011 рік у системі соціального захисту населення Харківської області функціонувало 5 геріатричних пансіонатів на 1164 місця, 1 спеціальний будинок-інтернат на 162 місця, 9 психоневрологічних інтернатів на 1616 місць, 3 дитячих будинки-інтернати на 675 місць, 13 стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на 303 місця. На сьогодні в зазначених закладах перебувають близько 3,5 тисяч осіб.

В експертів викликає занепокоєння: застарілість нормативно-правових документів, що регламентують діяльність зазначених закладів; обмеженість адаптаційних, реабілітаційних і соціалізаційних програм; відсутність належної медичної допомоги; територіальна й інформаційна ізоляція закладів; обмеження права на приватне й особисте життя; брак персоналу, недостатня кваліфікованість; відсутність стандартів утримання; обмеження підопічних у спілкуванні з особами іншої статі; відсутність інтеграції підопічних у суспільство.

Харківський інститут соціальних досліджень
(057) 760 46 23
khisr@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: