Експерти закликають посилювати автономію міських бюджетів Полтавщини

У Полтаві відбулося громадське обговорення доходної частини міських бюджетів Полтавщини

30 серпня в Полтаві відбулося громадське обговорення доходної частини міських бюджетів Полтавщини. Захід організував аналітичний центр “Бюро економічних і соціальних досліджень” у межах проекту “Аналіз місцевої бюджетної політики та формування перспективного плану виходу з кризи” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як показали результати дослідження, доходи міських бюджетів Полтавщини формуються за рахунок кількох основних джерел – податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), плати за землю та трансфертів із державного бюджету.

Експерти Бюро наголосили на необхідності збільшення питомої ваги місцевих джерел надходжень до бюджетів, серед яких скасування пільг та оптимізація оподаткування в земельній сфері.

Своєю чергою, представники підприємництва заявили, що підприємці сплачують значні кошти до бюджету, а зростання, зокрема, плати за землю, спричинить погіршення інвестиційного клімату. Тому, на їхню думку, зростання питомої ваги трансфертів із державного бюджету слід розцінювати як позитивну тенденцію.

У відповідь науковці, зокрема викладачі кафедри фінансів і банківської справи Полтавського національного технічного університету, розповіли про необхідність зростання автономії місцевих бюджетів, що дасть змогу посилити вплив громадянського суспільства та посилити контроль громад за витрачанням бюджетних коштів. Вони підкреслили, що досягти реальної автономії місцевих бюджетів можна лише завдяки зростанню надходжень.

Контакти: Аналітичний центр “Бюро економічних і соціальних досліджень”, (0532) 65 31 05

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: