Експерти закликають належно підготувати запровадження ринку землі

Центр Разумкова підготував випуск журналу “Національна безпека й оборона”, присвячений земельній реформі

Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова підготував випуск журналу “Національна безпека й оборона”, присвячений земельній реформі (№1 (130), 2012), та провів відповідну дискусію. Ці ініціативи підтримав Міжнародний фонд “Відродження”.

На думку експертів, слід відмовитися від дискусій про ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні (хоча б тому, що приватну власність у цій сфері вже запроваджено), а зосередитися на якості цього ринку. Його запровадження має бути всебічно підготованим і забезпеченим – як на рівні законодавства й організації, так і на рівні відкритої, зрозумілої та прозорої інформації.

Фахівці переконані, що має бути створено єдину відкриту Державну кадастрово-реєстраційну систему, запроваджено адекватну відповідальність за надання неправдивих відомостей про власність на землю та шляхи її набуття, а також за неефективне й недбале використання земель сільськогосподарського призначення. Незаконно набуті землі, як наголошують експерти, слід у правовий спосіб повернути власникам – державі, органам місцевого самоврядування, а також приватним особам, які отримали їх на законних підставах.

Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова
(044) 201 11 98
info@razumkov.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: