Експерти: влада сприяє ОСББ тільки на словах

У Києві відбувся круглий стіл “Житлова реформа: країна відповідальних власників чи найманці житлового рабства?”

7 лютого в Києві відбувся круглий стіл “Житлова реформа: країна відповідальних власників чи найманці житлового рабства?” Захід провела Громадянська мережа “Опора” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

На заході активісти, голови ОСББ та представники державних установ обговорили виконання Загальнодержавної програми реформування й розвитку ЖКГ, а також спробували з’ясувати, що стоїть на заваді виконанню доручення Президента від 13.10.2010 №1-1/2427 у частині вдосконалення нормативно-правової бази щодо створення й функціонування ОСББ.

За словами Тетяни Бойко, керівника житлово-комунальних програм “Опори”, житлова реформа в Україні мала би вже завершуватися (згідно з названою Загальнодержавною програмою). “Проте нині ми “застрягли” на базовому рівні – доланні постійних перешкод для організованих співвласників, тих людей, які самостійно, не чекаючи допомоги ззовні, піклуються про свої будинки. Попри гучні заяви чиновників найвищого рівня про сприяння ОСББ, на практиці ОСББ ведуть постійну “боротьбу за виживання”, у той час як виконання доручень Президента й уряду саботують центральні органи виконавчої влади. Складається враження, що ситуація невизначеності, багатозначності та суперечності в законодавстві всім вигідна”, – наголосила експерт.

Тетяна Бойко нагадала, що досі не прийнято урядового законопроекту №8474 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ”, який дозволить “зупинити кровотечу з артерії ОСББ”. На її думку, ухвалення чи неухвалення цього акту (або ухвалення у спотвореному вигляді) буде сигналом, куди хоче влада, щоб рухалася держава, – до країни відповідальних власників чи країни найманців житлового рабства. За словами експерта, якщо буде обрано вектор власників, можна буде говорити про подальше реформування та виконання Загальнодержавної програми – про формування ринку управління житлом, про створення системи взаємодії з виробниками й постачальниками комунальних послуг, про систему соціального захисту малозабезпечених, а також про підвищення енергоефективності житлового сектору.

Олексій Кучеренко, голова Спілки власників житла України, відзначив, що однією з проблем модернізації комунального господарства є тарифна політика. “Ця політика повинна супроводжувати процес модернізації ЖКГ, а в нас на сьогоднішній день немає прозорої та послідовної тарифної політики”, – сказав він.

За словами першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександра Аліпова, відомство сподівається, що профільний комітет Верховної Ради ухвалить останню редакцію законопроекту №8474. “Ми сподіваємося, що редакція буде винесена в зал Верховної Ради й таки проголосована”, – додав він. Чиновник переконаний, що ці зміни в законодавстві сьогодні справді необхідні – передусім уже створеним ОСББ. Тільки на законодавчому рівні, на його думку, можна вирішити проблеми діяльності ОСББ.

Член парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства та регіональної політики Віктор Матчук переконаний у тому, що головною перепоною в прийнятті законопроекту №8474 є земельне питання. “Ніхто не хоче віддавати у власність землю, що перебуває під будівлею, тим людям, які проживають у багатоквартирних будинках”, – заявив народний депутат.

Громадські активісти та голови ОСББ звернулися до представників влади з закликом виконати згадане доручення Президента.

Громадянська мережа “Опора”
Ірина Пушкар
(044) 286 26 70
irynapushkar@opora.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: