Експерти узгодять процедуру організації громадських слухань у сфері ЖКГ

26-27 травня в Луганську відбудеться семінар, присвячений процедурі громадських слухань із тематики житлово-комунального господарства

26-27 травня в Луганську відбудеться семінар, присвячений процедурі громадських слухань із тематики житлово-комунального господарства (ЖКГ). Захід організовує Луганська обласна громадська організація “Громадська ініціатива Луганщини” в межах проекту “Залучення громадськості Луганська до підготовки правових актів щодо формування порядку встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги” в рамках ініціативи “Об’єднаймося заради реформ!” (UNITER) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета семінару – відпрацювати організацію та проведення громадських слухань щодо тарифу на утримання будинків, споруд і прибудинкових територій. Відповідний проект положення розробили експерти організації. Він пройшов громадське обговорення та буде винесений на розгляд Виконавчого комітету Луганської міської ради.

Захід організовують для представників органів самоорганізації населення (ОСН), об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) і профільних громадських організацій, які працюють у сфері ЖКГ.

У заході візьмуть участь:
– Євгенія Абрамова, експерт Одеського інституту соціальних технологій, аспірантка кафедри державного управління та місцевого самоврядування Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України;
– Анатолій Хмелевський, аспірант кафедри державного управління та місцевого самоврядування Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України;
– Богдан Бондаренко, юрист Луганського обласного відділення Комітету виборців України.

За словами експертів, на практиці провести громадські слухання щодо кожного будинку дуже важко, бо в Луганську приблизно 1500 багатоквартирних будинків. Слабким місцем відповідної процедури є можливість масової фальсифікації. Тому, на думку ініціаторів проекту, важливо прописати та відпрацювати всі вимоги до процедури проведення громадських слухань.

Про місце проведення семінару буде повідомлено особам, яких буде запрошено до участі. Участь у заході безкоштовна. Організатори забезпечують учасників роздатковими матеріалами та харчуванням.

Це третій навчальний семінар, який проводить організація в межах проекту.

Контакти: Луганська обласна громадська організація “Громадська ініціатива Луганщини”, Тетяна Кіріллова, (0642) 35 72 32, 050 622 33 30, lekotan@lds.net.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: