Експерти узагальнили практичні рекомендації щодо формування громадської ради при органі виконавчої влади

Український незалежний центр політичних досліджень підготував посібник для неурядових організацій «Як сформувати громадську раду при органі виконавчої влади» та інформаційний буклет «Зміни на краще владу – через громадську раду!».

У книзі наведено методичні рекомендації щодо організації роботи ініціативних груп із підготовки установчих зборів для формування громадських рад при органах виконавчої влади та налагодження їх діяльності, відповідно до Постанови КМУ № 996 від 03.11.2011 р. Подано приклади типових документів, що подають інститути громадянського суспільства для участі в громадських радах.

Видання буде корисним для інститутів громадянського суспільства, які планують стати членом громадської ради, та структурним підрозділам органів виконавчої влади, що відповідальні за співпрацю із громадськістю.

Інформаційний буклет пояснює, що таке громадські ради, чому важливо брати участь в їх формуванні та діяльності і як це зробити.

Публікації підготовлено в рамках проекту «Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного Розвитку (USAID) та виконується Pact, Inc.

Зміст матеріалів є винятковою відповідальністю УНЦПД та не обов’язково відображає точку зору Міжнародного фонду «Відродження», USAID, Pact, Inc. або уряду США.

Нагадуємо, що 3 листопада 2010 року Кабінет Міністрів України постановою №996 ухвалив новий порядок створення громадських рад та проведення консультацій із громадськістю. Склад громадських рад буде формуватися не за наказом міністра, а самими інститутами громадянського суспільства. Саме на установчих зборах ІГС зможуть обрати шляхом відкритого рейтингового голосування склад громадської ради, який буде діяти 2 роки.

Команда проекту “Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади” радить інститутам громадянського суспільства (ІГС) подавати необхідні документи для участі в установчих зборах для виборів громадських рад при цих органах виконавчої влади (ОВВ).

Детальніше про проект “Сприяння доступу ОГС до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади” дізнайтеся на сайті http://gromrady.org.ua/.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: