Експерти розкажуть про захист трудових прав українських моряків

23 травня о 10:30 у Києві відбудеться прес-конференція за результатами моніторингу трудових угод, які укладають із моряками агенції з наймання на роботу

23 травня о 10:30 у Києві, в інформагенції “УНІАН” (вул. Хрещатик, 4, конференц-зал), відбудеться прес-конференція за результатами моніторингу трудових угод, які укладають із моряками агенції з наймання на роботу. Моніторинг провела БО “Асоль” (Одеса) в межах проекту “Реалізація правопросвітницької ініціативи із захисту трудових прав моряків-підфлажників на базі Центру правової інформації та консультацій в м. Одеса” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Аналіз трудових угод, які пропонують морякам агенції з наймання, показав, що 40% із них містять порушення. Про ризики, загрози та наслідки, яким піддають себе моряки, підписуючи ці документи, розкажуть:
· Наталя Кламм, виконавчий директор БО “Асоль”;
· Галина Фют, співзасновник БО “Асоль”;
· Юрій Бичковський, капітан дальнього плавання, представник агенцій із наймання “Космос”, “Вайс марин” (Одеса);
· Роман Романов, директор програми “Верховенство права”.

Заплановано обговорити такі питання:
· Які підводні камені приховали від моряків крюїнгові агенції в умовах трудових угод?
· Чи захищено права українського моряка, який працює під прапором іноземної держави?
· Які наслідки має неуважність до правових аспектів трудових відносин і правова неграмотність трудових мігрантів?

Моряки не надто захищені українським законодавством, до того ж, через особливості ринку поставлені в такі умови, коли через брак вакансій погоджуються на роботу, не вникаючи в зміст трудових угод, які їм пропонують агенції з наймання.

Контакти: “Верховенство права”, Ольга Жмурко, (044) 482 03 63, zhmurko@irf.kiev.ua

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: