Експерти прогнозують радикальне оновлення парламенту після дострокових виборів

За словами фахівців, результати виборів залежатимуть від того, за яким законом їх буде проведено

Якщо восени відбудуться дострокові парламентські вибори, то склад Верховної Ради суттєво зміниться. Про це заявила Марія Золкіна, політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, під час Інтернет-відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом “Україна після першого туру президентських виборів: аналіз результатів і прогнози”. Захід було проведено за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” й ІА “Укрінформ”.

За словами Марії Золкіної, судячи з екзит-полів, можна прогнозувати, що на можливих дострокових виборах провести свої політичні сили в парламент мають шанси Олег Ляшко й Анатолій Гриценко. Водночас, за її припущенням, до нової Ради не пройдуть комуністи.

Ірина Швець, член координаційної ради Громадянської мережі “Опора”, додала, що інтригою є те, яка політична сила на майбутніх парламентських виборах буде представляти новообраного Президента Петра Порошенка й чи продовжить він свою співпрацю з “УДАРом”. “Також поки що невідомо, чи вдасться реанімувати “Батьківщину”, рівень довіри до якої знизився. І ще одне відкрите питання – хто тепер буде представляти інтереси Сходу”, – сказала вона.

Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва, висловив думку, що той великий відсоток, який набрав Петро Порошенко на президентських виборах, не може конвертуватися в підтримку якоїсь однієї пропрезидентської політичної сили. “Тому Порошенко, мабуть, буде робити ставку зразу на кілька партій, які на той момент будуть пропрезидентськими”, – спрогнозував експерт.

Назар Бойко, керівник моніторингово-аналітичної групи “Цифра”, погоджується з тим, що Верховна Рада в результаті позачергових виборів цілком зміниться. Але, на його думку, результати цих виборів залежатимуть від того, за яким законом їх буде проведено, – зокрема, чи буде в ньому норма про можливість балотування політичних блоків. Крім того, на результати впливатиме й те, чи вдасться до того часу стабілізувати ситуацію на Сході та провести там вибори. “4 млн. голосів цих виборців, безумовно, вплинуть на розподіл електоральних симпатій і на конфігурацію майбутнього парламенту”, – додав він.

Контакти:
Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва
(044) 581 33 17
dif@dif.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: