Експерти проаналізували звітування львівських посадовців

Інформаційно-правовий центр “Наше право” оприлюднив дослідження про звітування органів і посадових осіб місцевого самоврядування Львова у 2010 році

Інформаційно-правовий центр “Наше право” оприлюднив дослідження про звітування органів і посадових осіб місцевого самоврядування Львова у 2010 році. Дослідження здійснено за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти аналізували відомості, розміщені на офіційному веб-сайті міської ради, дані, отримані шляхом надсилання запитів про отримання інформації до органів і посадових осіб місцевого самоврядування Львова, контент-аналізу повідомлень у ЗМІ, а також безпосередньо відвідували відкриті заходи, де відбувалося звітування.

Експерт Оксана Ващук зауважила: “Якщо член територіальної громади може повпливати на роботу органів місцевого самоврядування, тільки обираючи черговий склад ради, а щасливі обранці та призначені ними особи спілкуються зі своїм електоратом винятково через прес-конференції та кольорові буклети на тему “Як добре працює рада”, у членів територіальної громади виникає недовіра та спротив до такої влади. Хоч би які зусилля докладалися за стінами ради, добрим для виборця буде той посадовець, який приходить на відкриту зустріч із громадянами, слухає їх та звітує про свою діяльність”.

За результатами дослідження центр рекомендує розробити та затвердити порядок звітування (підзвітності) органів і посадових осіб місцевого самоврядування Львова, належно оприлюднити на офіційному веб-сайті міської ради та у друкованих виданнях звіти постійних депутатських комісій, звіти про виконання місцевих бюджетів, звіти виконавчих органів ради щодо реалізації програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм із інших питань самоврядування, відчуження комунального майна.

Окрім цього, місцевим радам радять затверджувати графік звітування депутатів ради, інформувати про результати обговорення їхніх звітів, зауважень і пропозицій, а також про доручення, які дано депутатам у зв’язку з їхньою діяльністю. Міському голові пропонують звітувати про роботу на відкритій зустрічі з громадянами та розміщувати відповідний звіт на офіційному веб-сайті міської ради.

Контакти: Інформаційно-правовий центр “Наше право”, Оксана Ващук, oksana_vaschuk@yahoo.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: