Експерти проаналізували законодавчі проблеми, які стримують розвиток благодійності в Україні

Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД) за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" видав брошуру "Новий закон про благодійництво. Зроби свій внесок!".

Авторами публікації є керівник програм УНЦПД Максим Лациба та голова правління Мережі розвитку європейського права Олександр Вінніков.

У брошурі наведено інформацію про основні законодавчі проблеми, які стримують розвиток благодійної діяльності, та визначено ключові напрями реформування правового поля.

Сучасний стан законодавчого регулювання благодійної діяльності в Україні не забезпечує доступу громадян до благодійної допомоги в тих випадках та обсягах, які передбачають гарантовані Конституцією та законами України права, зокрема, на соціальний захист, охорону здоров’я, безпечне для життя і здоров’я довкілля, достатній життєвий рівень. Саме тому метою УНЦПД є створення сприятливого благодійного законодавства, яке дозволить значно збільшити кількість громадян та бізнес-кампаній, які здійснюють благодійні проекти для вирішення суспільно важливих проблем.

Розроблений громадськими експертами проект Закону України “Про благодійництво та благодійні організації” (N 6343) має на меті забезпечити сприятливі умови для утворення і діяльності благодійних організацій, захисту прав благодійників та набувачів благодійної допомоги. Метою законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України (щодо зменшення податкового навантаження на набувачів благодійної допомоги)” (N6344) є вдосконалення податкового законодавства для більш ефективного заохочення фізичних та юридичних осіб до участі в благодійній діяльності, зокрема, надання благодійної допомоги соціально вразливим верствам населення.

Видання буде корисним для організацій громадянського суспільства, благодійників та експертів, які опікуються покращенням правового регулювання благодійної діяльності в Україні.

Публікацію підготовлено в рамках проекту “Організаціям громадянського суспільства – сприятливе благодійне і податкове законодавство” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Докладніше ознайомитися з брошурою можна тут

У друкованому вигляді видання розповсюджується безкоштовно. Для отримання друкованого примірника брошури (після 26.11.2010 р.) прохання написати листа/заявку (e-mail, поштою) до УНЦПД на адресу: 01034, м. Київ, вул. Лисенка, 8, оф. 9, тел./факс: (044) 279-2435, 599-4251, ucipr@ucipr.kiev.ua, http://www.ucipr.kiev.ua

Детальніше про адвокатування проекту Закону України “Про благодійництво та благодійні організації” читайте на сайті http://charitylaw.org.ua/

Джерело: УНЦПД

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: