Експерти обговорять шляхи вирішення місцевих проблем через соціальне замовлення

28 квітня об 11:30 в Києві відбудеться прес-конференція “Вирішення проблем місцевих громад через соціальне замовлення”

28 квітня об 11:30 в Києві, в інформаційній агенції “УНІАН” (вул. Хрещатик, 4), відбудеться прес-конференція “Вирішення проблем місцевих громад через соціальне замовлення”. Захід організовує Одеський суспільний інститут соціальних технологій за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У прес-конференції візьмуть участь:
– директор Одеського суспільного інституту соціальних технологій Андрій Крупник;
– директор програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Олексій Орловський;
– керівник програм Українського центру перспективних досліджень Максим Лациба.

Нещодавно в Одесі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Соціальне замовлення в Україні: досвід 10 років впровадження”. У ній узяли участь більше 50 науковців, представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських об’єднань із майже 20 міст і регіонів України, де діє або створюється механізм соціального замовлення.

Механізм соціального замовлення спрямований на вирішення пріоритетних проблем територіальної громади зусиллями громадських організацій і органів самоорганізації населення спільно з органами влади. Його реалізують через утілення соціальних проектів, відібраних на конкурсній основі, за рахунок бюджетних і інших коштів.

Пріоритетними проблемами, які вирішують за допомогою соціального замовлення, є соціальний захист інвалідів та їх соціально-психологічна реабілітація; боротьба з безпритульністю та дитячою безпритульністю, профілактика СНІДу, ВІЛ-інфекції і наркоманії; сприяння зайнятості та активному довголіттю людей похилого віку; соціальне обслуговування тяжкохворих; сприяння розвитку самоорганізації населення; вирішення соціальних проблем молоді.

Наразі соціальне замовлення та різні його модифікації впроваджено в Харкові, Києві, Хмельницькому, Миколаєві, Вознесенську (Миколаївська область), Чернігові, Чернівцях, Луцьку, Рівному, Алчевську (Луганська область), Кам’янці-Подільському (Хмельницька область), Кременчуці та Комсомольську (Полтавська область), Боярці (Київська область), Бердянську (Запорізька область), а також у Дніпропетровській та Донецькій областях. Триває запровадження соціального замовлення у Дніпропетровську, Запоріжжі, Луганську, Полтаві, Вінниці та в Одеській області.

Контакти: Одеський суспільний інститут соціальних технологій, Андрій Крупник, 066 754 06 12, krоupnik@tm.odessa.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: