Експерти обговорять місцеву енергозберігальну політику

17 березня о 10:00 в Одесі відбудеться всеукраїнська робоча зустріч “Місцева енергозберігальна політика територіальної громади”

17 березня о 10:00 в Одесі, у готелі “Юність” (вул. Сергія Варламова, 32), відбудеться всеукраїнська робоча зустріч “Місцева енергозберігальна політика територіальної громади”. Її організовує БФ “Місцева ініціатива” в межах проекту “Місцева енергозберігальна політика територіальної громади” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Результатом робочої зустрічі має стати Концепція муніципального енергозбереження територіальної громади, яка буде спрямована на розвиток схеми управління енергозбереженням на рівні міста та територіальної громади, визначить оптимальний рівень управління системи енергозбереження муніципальних структур, що, на думку ініціаторів, дасть можливість отримати постійну правову, організаційну, методичну, інформаційну та практичну допомогу стосовно впровадження та контролю енергозбереження на рівні міста за участю територіальної громади.

Створення моделі місцевої енергозберігальної політики в бюджетній сфері для територіальної громади, на думку ініціаторів:
– забезпечить практичний розвиток схеми управління енергозбереженням на рівні міста та територіальної громади;
– визначить проблеми, які слід вирішити на законодавчому рівні для оптимального управління системою енергозбереження муніципальних структур;
– надасть додаткового стимулу для розвитку самосвідомості територіальним громадам.

Реалізація цього проекту, за задумом ініціаторів, дасть неупереджену інформацію щодо впровадження та застосування інноваційних технологій в енергозбереженні, а також ознайомить із позитивними та негативними прикладами з досвіду різних міст.

Територіальні громади України на сьогодні витрачають на енергоносії від 20% місцевих бюджетів. Це зумовлено відсутністю місцевої енергетичної політики. Наразі немає Державної програми реформування ЖКГ у напрямку енергозбереження й не сформовано єдиної бази даних стосовно енергозберігальних матеріалів і обладнання, рекомендованих при будівництві житла та поточних та капітальних ремонтах. Законодавство не містить також схеми управління енергоресурсами для органів місцевого самоврядування.

Контакти: БФ “Місцева ініціатива”, Юрій Звеліндовський, (048) 794 26 46, 094 950 56 46, bfmiodessa@ukr.net, zvelindovsky@inbox.ru

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: