Експерти обговорять доступність генпланів міст для громадян

2 березня о 10:30 в Києві відбудеться прес-конференція “Чи законно засекречено генеральні плани міст і кому це вигідно?”

2 березня о 10:30 в Києві (“УНІАН”, вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція “Чи законно засекречено генеральні плани міст і кому це вигідно?” Її проводить Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) у межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у заході візьмуть Володимир Щербаченко, голова СЦГІ, керівник проекту, й Олександра Матвійчук, експерт проекту.

На заході буде презентовано результати моніторингу доступності для громадян генеральних планів 196 міст, серед яких обласні центри, міста-мільйонники, курортні міста України. Також громадські активісти розкажуть про позицію 147 міських, районних, міжрайонних та обласних прокуратур, 26 управлінь СБУ, 18 проектувальних інститутів, профільних міністерств і судів щодо забезпечення вільного доступу громадян до містобудівної документації.

Громадські експерти представлять тематичний аналіз українського законодавства. Зокрема, вони озвучать недоліки нового закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, який Верховна Рада ухвалила 17 лютого.

Учасники прес-конференції зможуть отримати моніторинговий звіт “Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України: збірник матеріалів за результатами проекту”.

Контакти: Східноукраїнський центр громадських ініціатив, (0642) 49 13 74, 067 64 09 440 zahyst@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: