Експерти обговорили застосування медіації в публічно-правових спорах

У Вінниці відбулася конференція, присвячена медіації в адміністративному судочинстві

У Вінниці відбулася конференція, присвячена медіації в адміністративному судочинстві. Захід організували представники громадської організації “Центр досліджень місцевого самоврядування” (Львів) у межах проекту “Сприяння забезпеченню економічних прав у відносинах із органами публічної адміністрації” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники конференції обговорювали впровадження процедури медіації в межах Кодексу адміністративного судочинства, результати застосування процедури медіації у Вінницькому окружному адміністративному суді та перспективи її на майбутнє. Особливу увагу було приділено застосуванню процедури медіації при вирішення публічно-правових спорів, які виникають у зв’язку з порушенням економічних, зокрема, підприємницьких прав осіб у взаєминах із органами влади.

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Ірина Поліщук зазначила, що у практиці суду є чимало справ, у яких процедура медіації завершилась успішно, а сторони публічно-правового спору досягли компромісу. За її словами, серед них є кілька справ, пов’язаних із захистом підприємницьких прав осіб, що свідчить про перспективність використання медіації в цій сфері.

Контакти: Центр досліджень місцевого самоврядування, (032) 297 53 09, centerdms@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: