Експерти не зафіксували значних порушень на президентських виборах у Грузії

Відбувся відеоміст Київ-Тбілісі “Грузія після президентських виборів”

Президентські вибори у Грузії 27 жовтня відбулися загалом демократично й без значних порушень. Про це 28 жовтня заявили учасники відеомосту Київ-Тбілісі “Грузія після президентських виборів”. Захід провели Українська та Грузинська національні платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, Міжнародний фонд “Відродження” й Open Society Georgia Foundation.

Грузинські експерти зійшлися на тому, що тиску на виборців не було, а порушення якщо й траплялися, то не мали значного впливу на результати виборів.

Манана Кочладзе, координаторка Грузинської національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, відзначила суттєвий прогрес у проведенні президентських виборів порівняно з попередніми перегонами 2008 року. За її словами, нинішня передвиборча кампанія була значно менш поляризованою й завдяки цьому менш гострою, а кандидати були “на всі смаки”.

Зі свого боку, виконавчий директор “Open Society Georgia Foundation” Кеті Хуцішвілі нагадала, що, згідно зі змінами до Конституції, Грузія переходить від президентської до парламентської форми правління, у якій ключову роль відіграватиме не Президент, а Прем’єр-міністр, ім’я якого наразі невідоме. Вона відзначила, що партія “Грузинська мрія”, представником якої є переможець виборів Ґеорґій Марґвелашвілі, поки що не має конституційної більшості в парламенті.

Зі свого боку, Леван Натрошвілі, представник “Transparency International Georgia”, наголосив, що нинішні вибори були найкращими в історії Грузії, бо відбулися прозоро й демократично. Незначні порушення, за його словами, мали передусім процедурний характер.

Контакти:
Європейська програма
Міжнародного фонду “Відродження”
Дмитро Шульга
(044) 461 95 00
shulga@irf.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: