Експерти: Моделі надання безоплатної правової допомоги мають враховувати специфіку кожної громади

У кожній місцевій громаді треба розробляти власну модель співпраці влади та громадськості в наданні безоплатної правової допомоги

У кожній місцевій громаді треба розробляти власну модель співпраці влади та громадськості в наданні безоплатної правової допомоги. Про це заявили учасники круглого столу “Підходи до організації системи надання первинної правової допомоги”, який відбувався 14-15 лютого у Хмельницькому. Захід провела ХОГО “Подільська правова ліга” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники погодилися, що виділити універсальну модель співпраці між місцевою владою та організаціями, які надають правову допомогу, неможливо через специфіку кожної громади. При цьому одноголосно учасники дійшли висновку, що в невеликих громадах більш доцільно створювати комунальні установи з надання безоплатної правової допомоги. У великих містах, де існує конкуренція на ринку юридичних послуг, доцільніше проводити конкурс і залучати юридичних осіб приватного права до надання такої допомоги.

Щодо залучення фізичних (приватних) осіб до надання правої допомоги, то, за словами фахівців, така модель доцільна в зовсім малих громадах (невеликих селищах і селах), де створення комунальної установи є непідсильним тягарем для органів місцевого самоврядування, а залучення юридичних осіб неможливе через відсутність кадрів.

Також було вирішено розробити посібник для органів місцевого самоврядування з організації системи первинної безоплатної правової допомоги у громадах.

Нагадаємо, закон “Про безоплатну правову допомогу” запроваджує механізм залучення громад до надання первинної правової допомоги шляхом створення спеціалізованих комунальних установ або передачі цих функцій юридичним особам приватного права.

Контакти:
ХОГО “Подільська правова ліга”
(0382) 702 742
(0382) 720 195
podil.liga@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: