Експерти: Держава має стимулювати запровадження повітроочисних технологій

За словами фахівців, щоб запровадити в Україні стандарти ЄС у сфері якості атмосферного повітря, держава має стимулювати основних забруднювачів упроваджувати новітні очисні технології

Щоб запровадити в Україні стандарти ЄС у сфері якості атмосферного повітря, держава має стимулювати основних забруднювачів упроваджувати новітні очисні технології. Про це 27 серпня заявили учасники семінару в Одесі, який провела ВГО “Жива планета” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, громадських рад при Одеській облдержадміністрації та Мінприроди України, управління комунікацій із громадськістю Одеської облдержадміністрації.

За словами фахівців, ухвалення більш жорстких норм і вимог до забруднювачів повинно також передбачати механізми державного стимулювання упровадження технологій чистого виробництва й відповідних регламентів, правил і стандартів.

За інформацією учасників обговорення, стан атмосферного повітря в області залежить від кількох чинників. Основними джерелами забруднення є підприємства та транспортні засоби. Загальна кількість підприємств, що впливають на стан атмосферного повітря, становить 2850, із яких 10% є основними забруднювачами.

За даними Головного управління статистики в Одеській області, у повітряний басейн області 2012 року зі стаціонарних джерел надійшло 28,138 тис. тонн шкідливих речовин, що на 2,356 тис. тонн (або на 7,7%) менше, ніж 2011 року. Але у 2011 році рівень забруднення збільшився на 10% порівняно з показниками 2010 року.

Учасники семінару обговорили розроблений законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони атмосферного повітря)”, що ґрунтується на положеннях Директиви 2008/50/ЕС Європейського Парламенту й Ради від 21 травня 2008 року, а також інші нормативно-правові акти та стандарти, які підвищать рівень адаптованості законодавства України до законодавства ЄС у сфері охорони та якості атмосферного повітря.
          

Контакти:
ВГО “Жива планета”
(044) 332 84 08
info@zhiva-planeta.org.ua

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: