Експерт: малі й середні підприємці в Україні абсолютно незахищені

Експерт Центру правового захисту підприємців Чернігівщини Віктор Тарасов наголошує, що сьогодні в Україні малі й середні підприємці, а надто в малих громадах, відчувають повну незахищеність

Сьогодні в Україні малі й середні підприємці, а надто в малих громадах, відчувають повну незахищеність. Про це заявив експерт Центру правового захисту підприємців Чернігівщини Віктор Тарасов. Діяльність Центру координує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівця, податковий тиск, корупція, рейдерство, постійна загроза знищення з боку великого бізнесу стали нормою для малих і середніх підприємців.

Експерт наголошує, що зміни в податковому законодавстві суттєво позначилися на роботі підприємців. Деякі суб’єкти підприємницької діяльності змушені були припинити діяльність. Багатьох лякають нові правила перевірок контрольними органами.

Як стверджує Віктор Тарасов, порушення підприємницьких прав спричиняють зазвичай декілька чинників: низька правова свідомість підприємців, обмеженість доступу до ефективної правової допомоги, відсутність дієвих державних і недержавних структур, які мають ефективні інструменти захисту прав підприємців, а головне – відсутність дієвої системи моніторингу дотримання підприємницьких прав і лобіювання відповідних змін на законодавчому рівні.

Віктор Тарасов нагадав, що основна мета роботи Центру правового захисту підприємців Чернігівщини полягає в наданні безоплатної юридичної допомоги підприємцям та аналізі ефективності наявних правових механізмів захисту підприємницьких прав на рівні Чернігівської області.

Центр правового захисту підприємців працює щоденно з 11:00 до 17:00 за адресою: Чернігів, 14000, вул. Горького, 57/1. Телефон “гарячої лінії”: (0462) 612 532.

Дані статистики свідчать, що кількість суб’єктів малого бізнесу впродовж 2010-2011 років у Чернігівській області скоротилася майже на 15%. При цьому регіон має найвищий рівень безробіття в державі, що сягає 12% за методологією Міжнародної організації праці.

Контакти:
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Віктор Тарасов
(0462) 625 381
info@protection.org.ua

 

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: