Екологічним проєктам у Сенчі бути! Нова Стратегія розвитку громади до 2027 року

17 вересня 2021 року Сенчанська сільська рада Полтавської області своїм рішенням затвердила Стратегію розвитку громади до 2027 року. Згідно з рішенням у Сенчанській сільській раді буде утворено комітет з управління впровадженням Стратегії розвитку Сенчанської сільської територіальної громади на період до 2027 року. Загальний обсяг документа – понад 150 сторінок. Текст включає аналітичну частину, SWOT-аналіз, розроблену структуру цілей і завдань, план заходів та план моніторингу.

Стратегія розвитку Сенчанської сільської територіальної громади на період до 2027 року розроблена робочою групою, створеною відповідно до розпорядження голови Сенчанської ТГ Наталії Сліпухової від 09.12.2020 року №88 у рамках проєкту «Впровадження екологічних заходів Стратегії Сенчанської ОТГ».  

До складу робочої групи увійшли члени Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень», що виконує цей проєкт. Планом заходів передбачається фінансування у короткостроковій перспективі наступних екологічних проєктів:

  • розробка схеми санітарного очищення громади;
  • впровадження роздільного збору ресурсоцінних фракцій;
  • забезпечення мешканців якісною водою;
  • будівництво малої системи каналізування;
  • проєкт «Енергоефективна та екологічна громада»;
  • встановлення станцій моніторингу якості повітря у зонах активної промислової діяльності нафто-газового комплексу та АПК.

Загальний кошторис плану заходів ухваленої Стратегії передбачає 91,34 мільйонів гривень. Екологічна складова включає 6 проєктів кошторисною вартістю 33, 880 мільйонів гривень.

«Ухвалення стратегії Сенчанської територіальної громади, що містить потужний екологічний блок заходів, стало логічним результатом проєкту «Впровадження екологічних заходів Стратегії Сенчанської ОТГ. Питома вага екологічних проєктів у загальному кошторисі плану заходів складає понад 37 %. Це свідчить про зростання екологічного мислення у громаді та готовність реалізації екопроєктів на практиці. Зокрема перспективним для громади має стати проєкт моніторингу якості повітря. Мета проєкту – надання актуальної інформації населенню щодо якості повітря на території громади; територія на яку проєкт матиме вплив –  Сенчанський, Вирішальненський старостат. Там планується встановити чотири станції моніторингу повітря  кошторисною вартістю 1, 08 млн гривень».

Вадим Штефан, керівник Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень».

Реалізувати Стратегію Сенчанської територіальної громади передбачається у період до 2027 року, а план заходів розроблено на середню перспективу – до 2024 року. Для моніторингу виконання Стратегії найближчим часом у громаді планують створити  комітет з управління впровадженням Стратегії розвитку Сенчанської сільської територіальної громади та розробити «Положення про Комітет з управління впровадженням Стратегії».

Усі доступні матеріали по стратегії можна завантажити й переглянути тут.

Діяльність Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» здійснювалась в рамках проєкту EU4USociety, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу. Матеріал відображає позицію Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень», і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: