“Екоклуб” з Рівного презентують дослідження “Оцінка впливу на довкілля: умови та досвід реалізації в Україні”

Сталий розвиток України, приєднання до Європейського зеленого курсу неможливі без якісних процедур прийняття рішень щодо проєктів, які можуть загрожувати довкіллю або здоров’ю людей. Щороку в Україні публікують сотні звітів з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Ця процедура має забезпечувати дотримання вимог природоохоронного законодавства та враховувати думки людей, що мешкають поблизу планованих небезпечних проєктів. Однак, останні приклади говорять про необхідність змін.

Громадська організація “Екоклуб” зіштовхнулася з порушеннями проведення процедури з оцінки впливу на довкілля (ОВД) в Україні: у 2019-2020 роках активісти брали участь у громадських консультаціях під час процедури з ОВД, що проводило деревообробне підприємство “Кроноспан”. Екоклуб помітив, порушення в процедурі ОВД і це стало поштовхом до проведення дослідження структури ОВД в Україні.

Презентація дослідження відбудеться 19 жовтня, об 11:00.

Метою дослідження було отримати об’єктивну інформацію про стан процедури з оцінки впливу на довкілля в Україні та розробити рекомендації щодо її вдосконалення, щоб наступні управлінські та політичні рішення були справедливими.

Під час дослідження автори та авторки проаналізували законодавство щодо уповноважених державних органів у процедурі ОВД; фінансову та кадрову спроможність діяльності органів, що працюють у галузі ОВД; рішення у галузі ОВД: позитивні висновки та відмови, доступ до інформації; державну систему моніторингу стану довкілля, використовуючи регіональні доповіді 9 областей України; судову практику у справах про застосування ЗУ“Про оцінку впливу на довкілля”

Під час заходу команда “Екоклубу” презентує наступне:

  1. Аналіз виконання Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”: уповноважені територіальні органи; правове підґрунтя; приклади звітів; судова практика.
  2. Моніторинг стану довкілля в Україні як основа для оцінки впливу на довкілля.
  3. Якою має бути стратегія реформування оцінки впливу на довкілля для уникнення сумнівних рішень?

Дослідження підготували ГО «Екоклуб» спільно із залученими експертами Віталієм Кітовським, Мар’яною Винярською та Оленою Кондратюк.

Реєстрація на участь у презентації: https://forms.office.com/r/TdXffnhqEh

Сторінка події у ФБ: https://fb.me/e/2BRmjiMZk

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: