Ефективний енергоменеджмент реально зменшує витрати місцевих бюджетів на енергоносії

«Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень «Політсоціум» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект «Громадський моніторинг управління енергозбереженням органами місцевого самоврядування Луганської області». Проект спрямовано на вирішення проблеми управління енергоресурсами для органів місцевого самоврядування (ОМС). Про це повідомив голова Центру Володимир Іванов.

За інформацією Центру, в Україні витрати на енергоносії для будинків територіальної громади (охорона здоров’я, освіта, культура, спорт, адміністрація, тощо) досягають 20% і більше місцевих бюджетів. При цьому чинне законодавство України тільки позначило схему управління енергозбереженням для ОМС: енергоаудит + енергоменеджмент = скорочення питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів + комфортні умови для людей у будинках територіальної громади та житлових будинках. Проте в регіональних програмах, пов’язаних з енергозбереженням, відсутні реальні заходи щодо оптимізації управління енергоресурсами з метою скорочення їхнього споживання в бюджетній сфері.

За пропозицією «Політсоціума» у Регіональній програмі енергоефективності Луганської області на 2011-2015 роки, що затверджена рішенням обласної ради від 22.10.2010 року, передбачено управління енергоресурсами (енергоменеджмент) у бюджетній сфері. Відповідно, планується запровадження енергоменеджменту на кожній із територій області, визначення осіб, відповідальних за моніторинг споживання енергоресурсів та ефективність заходів щодо енергозбереження на об’єктах бюджетної сфери – в галузевих управліннях облдержадміністрації, райдержадміністраціях і виконкомах міст обласного значення.

Так само на допомогу органам місцевого самоврядування для організації управління енергоресурсами в бюджетній сфері «Політсоціум» розробив «Положення про енергоменеджмент у будинках територіальної громади». Цей документ було прийнято за основу при організації управління енергоресурсами в м. Петровське, Луганської області. Відповідно, виконавчий комітет Петровської міської ради прийняв рішення № 175 від 27.10.2010 року «Про організацію енергоменеджменту в будинках територіальної громади м. Петровське». Згідно з цим рішенням практична робота здійснюватиметься відповідно до Положення про енергоменеджмент у будинках територіальної громади м. Петровське.

Контактна особа: голова Луганського обласного центру політичних та соціологічних досліджень «Політсоціум» Володимир Іванов, тел/факс (0642) 52-81-31, politsocium@ukr.net.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: