Єдиний в Україні центр для біженців проведе останнє дитяче свято напередодні закриття

19 грудня о 16:00 у Києві (Інтеграційний центр для біженців, ДНЗ №745, просп. Маяковського, 18-Б) відбудеться останнє дитяче свято до дня Святого Миколая напередодні закриття центру

19 грудня о 16:00 у Києві (Інтеграційний центр для біженців, ДНЗ №745, просп. Маяковського, 18-Б) відбудеться останнє дитяче свято до дня Святого Миколая напередодні закриття центру. Захід проводить Благодійний фонд “Рокада” спільно з Управлінням верховного комісара ООН у справах біженців за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

БФ “Рокада” змушений припинити роботу єдиного в Україні Інтеграційного центру для біженців у зв’язку з жорсткими вимогами управління освіти Деснянської районної адміністрації міста Києва.

Центр працював в Україні 15 років. Перша загроза його існуванню виникла 2010 року, коли управління освіти Деснянської РДА відмовило БФ “Рокада” в подовженні дії договору оренди. 2013 року управління звернулося з позовом до суду, вимагаючи від фонду залишити приміщення.

29 травня 2013 року під стінами Державної міграційної служби України відбулася мирна акція “Гідне дитинство для дітей-біженців”, під час якої діти й жінки-біженки просили не виселяти їх із центру.

За 15 років психологічну, виховну й освітню підтримку в центрі отримали сотні дітей-біженців із 28 країн. На сьогодні Благодійний фонд “Рокада” опікується 253 дітьми з таких країн, як Афганістан, Демократична Республіка Конго, Конго Браззавіль, Узбекистан, Еритрея, Ефіопія, Ірак, Іран, Киргизстан, Кот д’Івуар, Пакистан, Палестинська автономія, Росія, Сирія, Сомалі, Судан, Уганда, Шрі-Ланка, Ангола, Вірменія, Азербайджан, Камерун, Сьєрра-Леоне, Бурунді, Таджикистан, Гвінея, Єгипет і Руанда.

Діти вивчали мову й інтегрувалися в українське суспільство. У центрі було організовано безліч тренінгів, зустрічей, свят, екскурсій та інших заходів, які допомогли біженцям краще дізнатися про українську культуру та традиції, а українцям – зрозуміти, хто такі біженці.

Контакти:
Благодійний фонд “Рокада”
Наталія Гуржій, (044) 501 56 96, n.gourjii@rokada.org.ua
Олена Барчук, 063 529 26 58, o.barchuk@rokada.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: