Джордж Сорос виділить 1 млрд доларів на створення університетської мережі

Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі, засновник та голова Фундацій відкритого суспільства Джордж Сорос оголосив, що виділить 1 мільярд доларів на створення університетської мережі Open Society University Network – задля захисту критичного мислення та академічної свободи, що Сорос називає «найважливішим та найтривалішим проектом мого життя».

Посилаючись на загрози, які все більше постають перед “відкритим суспільством” у вигляді “потенційних або фактичних диктаторів” Бразилії, Китаю, Індії та США, Джордж Сорос заявив про важливість створення університетської мережі, назвавши це “по-справжньому глобальною” ініціативою.

В програмі університету будуть різні мережеві курси та спільні програми студентів та викладачів з різних країн. Мережа має на меті зібрати тих студентів, які поділяють та прагнуть поширювати цінності відкритого суспільства, включаючи вільне вираження поглядів та різноманітність переконань.

Такі заклади, як Central European University та Bard College стануть ядром нової мережі. Також буде співпраця з Арізонським державним університетом, світовим лідером дистанційного навчання, та іншими установами по всьому світу, наприклад, Американським університетом в Центральній Азії та Університетом BRAC в Бангладеш.

Джордж Сорос також закликав прихильників “відкритого суспільства” приєднатися до цієї унікальної ініціативи.

“Ми шукаємо далекоглядних партнерів, які відчувають відповідальність за майбутнє нашої цивілізації”, – сказав Джордж Сорос. “Ми не можемо створити глобальну мережу самостійно; нам потрібні партнерські установи та прихильники з усього світу, які приєднаються до нас».

Повна версія виступу Джорджа Сороса – на його вебсайті: https://www.georgesoros.com/2020/01/23/remarks-delivered-at-the-world-economic-forum-3/

Photo by Michael Wuertenberg

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: