Дискусія “Можна все на світі вибирати, сину? Алгоритми проти вільного вибору”

А що як ми таки живемо у Матриці, нами керують алгоритми фейсбуку, а більшість з нас – солдати Цукерберга?? А що як наш голос на виборчій дільниці насправді не є нашим власним вибором?

Запрошуємо поговорити 19 грудня про те, наскільки homo sapiens знаходяться під впливом різних там алгоритмів і чи взагалі знаходяться – під час дискусії в рамках Open Society Talks.

Вхід вільний. Для участі необхідно заповнити гугл форму до 18 грудня включно: http://bit.ly/2R7O5T3 

Open Society Talks – серія відвертих розмов про непевне майбутнє, на яке ми пропонуємо поглянути з різних точок зору. 

Розклад усіх дискусій шукайте на сторінці:
Open Society Talks

Організатор: Міжнародний Фонд “Відродження” 

Час: 19 грудня, 19.00 

Місце: Київ, Громадський ресторан Urban Space 500 (вулиця Бориса Грінченка, 9) 

Подія у Facebook

Будемо говорити про те, чи можуть цифрові алгоритми впливати на наш вибір, зокрема формувати політичні погляди та цінності і чи можна уникнути такого впливу.

  • Чи можуть алгоритми, які визначають вигляд стрічки новин у соцмережах, рекомендації відео, результати пошуку – формувати наші політичні погляди? 
  • Якщо так, чи можуть корпорації та політичні гравці використовувати це для формування необхідної суспільної думки? Чи можна уникнути такого впливу? І чи може, навпаки, такий вплив служити розвитку демократії? Які ризики усе це несе? 
  • Чи потрібно, врешті-решт, видалятися з соцмереж?

Спікери/ки:

  • Ольга Айвазовська – експертка з виборчого законодавства та політичних процесів, Голова Правління Громадянської мережі ОПОРА. З 2001 року займається спостереженням виборчого процесу в Україні.
  • Андрій Бродецький – журналіст, фахівець із цифрових медій. Автор телеграм-каналу “Технології, медіа і суспільство”. Експериментував з контентом різного роду – від політичних мемів до таргетованої реклами.
  • Надія Романенко – соціологиня, аналіткиня проекту Texty.org.ua. Розробила нейромережу, що виявляє маніпулятивні новини в інтернеті. Прочитала тисячі текстів російської пропаганди і розповість, як це на неї вплинуло.
  • Гончаров Сергій (Іван Соняшник) – науковець, співзасновник та координатор проекту «Дні науки». Працює в Iнституті фізіології ім. О.О. Богомольця. Як людина, що розуміється на тому, як працює людський організм, розповість, наскільки люди піддаються впливу і чи справа лише у соцмережах?

    Модеруватиме Павло Бондаренко – проектний менеджер, громадський активіст. Працював у Міністерстві охорони здоров’я України. Спізасновник спільноти українських подкастів «Радіо Поділ» про технології, громадянське суспільство, соціальну політику. 

Open Society Talks – це серія інтерактивних дискусій на тему майбутнього демократії та розвитку цінностей відкритого суспільства. Зустрічі присвячені суперечливим питанням, відповіді на які мають бути знайдені в суспільстві. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: