Дванадцять українських громад залучатимуть для місцевого розвитку експертів з провідних університетів

24 жовтня стартував всеукраїнський масштабний проєкт «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами», який реалізується Альянсом українських університетів спільно з громадами України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження’’. Розпочався проєкт освітнім форумом у Києві на якому представники громад, експерти з університетів та працівники профільних міністерств обговорили процес реалізації проєкту, майбутню співпрацю та напрямки роботи.

В межах цього проєкту обрані пілотні громади спільно з експертами з шести українських університетів працюватимуть над розвитком місцевого врядування, будуть покращувати навики проєктного менеджменту та сприятимуть залученню фінансування для розвитку громади та відбудови місцевої інфраструктури пошкодженої  внаслідок бойових дій. Проєкт триватиме протягом року під час якого будуть відбуватись комплексні програмні навчання для фахівців з громад, а також безпосередня реалізація вже власних ідей та запитів з супроводом експертів з українських університетів.

Громади були обрані з декількох областей України. У Сумській області це Шосткинська, Роменська та Сумська ТГ, в Дніпропетровській – Зеленодольська, Марганецька та Мирівська ТГ, у Рівненській – Березнівська та Варанська ТГ. Також участь в проєкті візьмуть Лозівська ТГ Харківської області, Менська ТГ Чернігівської області, Верховинська ТГ Івано-Франківської області та Червоноградська ТГ Львівської області.

Свою експертизу та допомогу громадам надаватимуть заклади вищої освіти, що навесні 2023 року об’єднались в Альянс українських університетів – Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ), Київська школа економіки (м. Київ), Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро), Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне), Сумський державний університет (м. Суми) та Український католицький університет (м. Львів).

Проєкт реалізує Альянс українських університетів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: