Друзями донецьких дітей стануть Толстой і Сковорода

23 вересня 2010 року відбулася прес-конференція, присвячена початку реалізації проекту «Перший дитячий літературний журнал Донецька».

У заході взяли участь керівник проекту Ольга Голубєва, викладач української мови і літератури Ганна Козьмина, художній редактор журналу Марія Лисиченко. Вони розповіли про мету створення дитячого часопису, рубрики, складності і перспективи проекту. Свою цікавість до видання виявили вчителі Донецька і представники ЗМІ, які з інтересом гортали сторінки і жваво обговорювали дитячий часопис.

Ідея виникла, аби залучити школярів Донецька до читання. «Цікавість до книг падає, а до періодики зростає», – підкреслює керівник проекту Ольга Голубєва. У вересні 2009 року ініціативна група вирішила створити літературний журнал для дитячої аудиторії. Проект був реалізований у рамках конкурсу міні-грантів «Через розвиток громадських ініціатив – до розвитку громадянського суспільства», який організувала Донецька обласна організація «Комітет виборців України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Підтримку у створенні надали Донецька міська рада, Міжнародний фонд «Відродження» та «Перший муніципальний канал».

«Эй, Толстой»/«Сковорода» – літературний білінгвістичний журнал для дітей 8-12 років. Складається з двох частин по 22 сторінки кожна. Виходить, по суті, два окремі видання в одному – українська частина «Сковорода» та російська «Эй, Толстой». Часопис зроблено дуже професійно, причому, – і в поліграфічному оформленні, і у плані змісту.

У журналі дітей ознайомлять з найкращими прикладами вітчизняної та зарубіжної літератури минулих років, а також нашого часу, бо «сучасні письменники, – вважає Ганна Кузьмина, – заборгували дітям якісні твори». Також на сторінках багато цікавих ігор, лінгвістичних і пізнавальних рубрик. Усі вони мають цікаву і веселу форму, аби викликати інтерес у маленьких читачів. Наприклад, перший номер містить «Казкову граматику», відомості про перший дитячий журнал взагалі, вкладки «Шкільна газета» і «Спортивная газета».

Серед авторів – член національної спілки письменників України, переможниця конкурсу «Золотий лелека» Марина Павленко, автор відомої книги для дітей «Паперовий янгол» Ольга Бусенко, а також інші письменники й поети Донецька і Києва.

Над ілюстраціями працювали 9 художників України і Росії. Серед них – член творчого Об`єднання художників Росії Ірина Бабушкина. Взагалі, «у творчій групі зараз художників більше, ніж письменників», – зазначає Марія Лисиченко. Тому і дизайн «Эй, Толстой»/«Сковорода» якісний і креативний.

Пілотний випуск не піде у продаж. «Эй, Толстой»/«Сковорода» будуть розповсюджувати у дитячих магазинах Донецька («Пластилін», «Антошка», «Буклет»). Покупці, які придбають дитячу книгу, безкоштовно одержать екземпляр журналу.

«Поки що тираж – 1000 екземплярів, – говорить Ольга Голубєва, – але у подальшому ми хотіли б розширитися на всю Донецьку область». Наступне число планують видати на початку грудня цього року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: