Другий фестиваль “Протасів Яр” пам’яті Романа Ратушного стартував у Києві

Сашко Кульчицький

15 червня 2024 року у Києві стартував другий фестиваль “Протасів Яр”, присвячений пам’яті громадського активіста та розвідника 93-ї бригади “Холодний Яр” Романа Ратушного, який загинув у бою за Україну під Ізюмом у червні 2022 року.

Протягом літа на галявині Протасового Яру, що на вулиці Солом’янській, відбудуться чотири фестивальні суботи. Програма фестивалю включатиме концерти, поетичні читання, лекції, екскурсії, а також заходи, присвячені демократії та правам людини, зокрема покази і обговорення документальних фільмів. Крім того, для дітей передбачено спеціальні заходи.

Такі ініціативи, як Фестиваль «Протасів Яр» зміцнюють спільноту та демонструють силу громадянського суспільства. Завдяки зусиллям таких відданих активістів, як Роман Ратушний, ми бачимо, що громадянська активність має реальну силу впливати на зміни, – говорить директор програми “Соціальний капітал” Міжнародного фонду “Відродження” Григорій Баран, – Це не просто про захист території від забудови, а й про створення простору, де люди можуть відпочивати, спілкуватися та об’єднуватися навколо спільних цінностей. Історія Романа Ратушного надихає і додає сил спільноті Протасового Яру боротися далі, щоб довести до кінця справу, яку розпочав Роман, знаючи, що кожен внесок у захист і розвиток нашого середовища має значення. Боротьба за збереження Протасового Яру триває і цей фестиваль її частина“.

Фестиваль “Протасів Яр” пам’яті Романа Ратушного було започатковано у 2023 році громадською організацією “Захистимо Протасів Яр” та громадою Протасового Яру за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. У цьому році співорганізатором фестивалю стала ГО “Форум Видавців”.

Мама Романа, Світлана Поваляєва, зазначила, що мета фестивалю – втілення ідей та задумів Романа, продовження його справи.

Перший день фестивалю, що відзначився урочистим відкриттям, пройшов під назвою “Повернення держави”. У рамках фестивалю також відбулася виставка світлин Максима Кривцова, українського захисника та товариша Романа Ратушного, який також загинув у бою.

Роман Ратушний прагнув зберегти зелену зону на обох схилах урочища Протасів Яр і створити там заповідник. За його життя вдалося врятувати кілька ділянок від забудови, повернути їм статус зеленої зони і забезпечити їх використання Київською міською радою.

Після загибелі Романа його справу продовжують однодумці з громадської організації “Захистимо Протасів Яр”. У липні 2022 року Протасів Яр отримав статус об’єкта природно-заповідного фонду, а у 2023 році заказнику присвоєно ім’я Романа Ратушного. Наразі тривають судові процеси щодо захисту статусу заповідника від забудовників.

Фотографії: Вечірній Київ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: