РОЗМОВА ПРО НАРКОПОЛІТИКУ // DRUGPOLICY TALK

12:00-15:00, 3 березня, 2016 Fedoriv Hub (Арена Сіті, Велика Васильківська, 5, 5-й поверх, офіс 27), Київ, Україна Запрошуємо на публічну дискусію щодо актуальних проблем української наркополітики за участі провідних міжнародних та національних експертів. Під час заходу відбудеться обговорення офіційної позиції України щодо цього питання напередодні участі української делегації у Спеціальній Сесії Генеральної Асамблеї ООН з наркотиків у квітні 2016 року.

ПРЕС-АНОНС

 Публічна дискусія

 РОЗМОВА ПРО НАРКОПОЛІТИКУ // DRUGPOLICY TALK

 3 березня 2016

 12:00-15:00

 Fedoriv Hub

(Арена Сіті, Велика Васильківська, 5, 5-й поверх, офіс 27)

 Київ, Україна

Запрошуємо на публічну дискусію щодо актуальних проблем української наркополітики за участі провідних міжнародних та національних експертів. Під час заходу відбудеться  обговорення офіційної позиції України щодо цього питання напередодні участі української делегації у Спеціальній Сесії Генеральної Асамблеї ООН з наркотиків у квітні 2016 року.

Представники Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності», яка виступає організатором дискусії, переконані, що надмірна криміналізація осіб, які вживають наркотики, є джерелом корупції та систематичних порушень прав людини, а також є причиною росту епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитів, й безглуздого витрачання сотень мільйонів гривень платників податків.

У свою чергу, надмірна зарегульованість медичного обігу контрольованих препаратів призводить до суттєво обмеженого доступу до знеболення для пацієнтів всіх вікових категорій, обмеження доступу до лікування пацієнтів з психічними розладами та залежністю.

Обмеження доступності до контрольованих лікарських засобів можна кваліфікувати як порушення прав людини за ознакою стану здоров’я.

Ключовими аспектами української наркополітики, які потребують широкого обговорення та реформування, є:

  • проблема доступності життєво-необхідних контрольованих лікарських засобів для усіх пацієнтів, які їх потребують.
  • зниження рівня криміналізації споживачів наркотичних речовин, чиїм єдиним правопорушенням є зберігання незначної кількості наркотиків без мети збуту.

Учасники дискусії:

Олександр Квіташвілі, Міністр охорони здоров’я України;

Професор Мішель Казачкін, представник Глобальної Комісії з Наркополітики, спеціальний посол Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІД у Східній Європі та Центральній Азії;

Олег Дзісяк, т.в.о. голови Державної служби України з контролю за наркотиками;

Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»;

Володимир Тимошенко, директор Інституту вивчення залежностей, проблем наркополітики та моніторингу наркоситуації, представник Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності», екс-керівник Державної служби України з контролю за наркотиками; 

Антон Басенко, член Евразійської мережі людей, які вживають наркотики, спеціаліст МБФ «Альянс Громадського здоров’я», представник Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності»;

Сергій Дмитрієв, священник УПЦ (КП), виконуючий секретар комісії з питань соціального  служіння при Всеукраїнській раді церков та релігійних організацій, голова Правління ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА», представник Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності».

Захід відбуватиметься у форматі експертної дискусії із запитаннями із залу.

До участі запрошуються представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з контролю за наркотиками, Міністерства зовнішніх справ, Служби безпеки України, Кабінету Міністрів України, депутати профільних комітетів Верховної Ради України, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, міжнародних організацій, пацієнтських спільнот, лікувальних та реабілітаційних закладів, релігійних організацій, громадськості та представників ЗМІ.

Контакти:

Заявки на участь у заході громадських організацій, професійних спільнот та інших зацікавлених сторін просимо подавати Олександрі Мельник, melnyk@irf.ua, 098 721 17 23.

Акредитація для ЗМІ:  

Анастасія Безверха,

Медіа-координаторка програмної ініціативи “Громадське Здоров’я”

Міжнарожного Фонду “Відродження”

067 4465330, karabashi@gmail.com

https://www.irf.ua/programs/health/

Facebook-сторінка Коаліції “З повагою до людської гідності” https://www.facebook.com/RespectingHumanDignity/

! Для участі у заході попередня акредитація обов’язкова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: