У Дрогобичі розпочав діяльність Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції

У вівторок, 1 грудня, в Дрогобичі відбулися установчі збори Моніторингового комітету з раннього попередження корупції. Це один з чотирьох громадських проектів-переможців антикорупційного конкурсу Міжнародного фонду “Відродження” та Львівської ОДА “Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області”. Серед 37-ми заявок було обрано чотири найкращі проекти громадських організацій, які спрямовуватимуться на зниження рівня корупції та її попередження.

У вівторок, 1 грудня, в Дрогобичі відбулися установчі збори Моніторингового комітету з раннього попередження корупції. Це один з чотирьох громадських проектів-переможців антикорупційного конкурсу Міжнародного фонду «Відродження» та Львівської ОДА «Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області». Серед 37-ми заявок було обрано чотири найкращі проекти громадських організацій, які спрямовуватимуться на зниження рівня корупції та її попередження.

Участь в установчих зборах Моніторингового комітету з раннього попередження корупції взяли представники громадських організацій «Товариство «Юрій Дрогобич», «Дрогобицька Громада» «Дрогобицький Майдан», «Координаційна рада підприємців Дрогобича» – громадські діячі, підприємці, журналісти.

«Діяльність комітету спрямована на зменшення корупції та забезпечення прозорості органів місцевого самоврядування», – зазначив голова ГО «Товариство «Юрій Дрогобич» Мирон Шевців.

«Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції має намір допомогти владі Дрогобича чітко дотримуватися антикорупційного законодавства України. Сподіваюся, що з новообраною владою Дрогобича нашим громадським організаціям працювати буде набагато легше, ніж із владою Дрогобича 2010-2015 р.», -сказав експерт Володимир Кондзьолка.

«Закликаємо всіх до співпраці, адже подолати корупцію можна тільки разом – вимагаючи від влади відкритості та прозорості, здійснюючи моніторинг проектів рішень ради та виконкому, підвищуючи активність громадян, займаючись просвітницькою діяльністю», – висловив побажання голова Моніторингового комітету з раннього попередження корупції Богдан Юзефів.

Метою проекту «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції», що здійснюється ГО «Товариство «Юрій Дрогобич» за підтримки Програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» є:

– аналіз проектів рішень Дрогобицької міської ради, виконавчого комітету, інших підрозділів, установ та підприємств на наявність корупції у формі рекомендацій комітету, їх оприлюднення та лобіювання врахування рекомендацій при прийнятті рішень на сесіях міської ради та засіданнях виконавчого комітету;

– участь у роботі постійних комісій, засідань Дрогобицької міської ради та виконавчого комітету з метою отримання інформації та донесення позиції комітету;

– інформування мешканців Дрогобича про наявність корумпогенних рішень та проектів у органах влади;

– формування громадської думки та просвітницька діяльність щодо боротьби з корупцією у органах самоврядування;

– сприяння аналітичному, інформаційному здійсненню заходів щодо запобігання і протидії корупції у органах Дрогобицької міської ради, її відділах та управліннях, підприємствах, установах та організаціях комунальної власності територіальної громади м. Дрогобича;

– підготовка пропозицій щодо прозорості, підконтрольності та підзвітності органів влади розроблення дієвого та ефективного механізму реалізації антикорупційного законодавства України в органах Дрогобицької міської ради, запобігання корумпованим зв’язкам і втягування посадових осіб місцевого самоврядування і службовців міської ради у протиправну діяльність;

– підвищення компетентності та рівня знань громадських активістів у сфері боротьби з корупцією.

 

Додаткова інформація про подію – за тел: 097-383-61-12 Володимир Ключак

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: