Дотримання прав ромів у діяльності правоохоронних органів: презентація дослідження

31 липня об 11:00 у Києві (Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться презентація результатів моніторингу “Дотримання прав ромів у діяльності правоохоронних органів”

31 липня об 11:00 у Києві (Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться презентація результатів моніторингу “Дотримання прав ромів у діяльності правоохоронних органів”. Моніторинг здійснила група неурядових організацій та експертів за підтримки програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Важливим компонентом моніторингу було опитування ромів і представників міліції, яке засвідчило наявність дискримінації ромів за національною ознакою.

Питання для обговорення:
– Що таке дискримінація за національною ознакою та які наслідки це може мати для кожного громадянина України?
– Яким чином запобігати порушенням прав людини та що варто змінити для того, щоб не допускати дискримінації з боку міліції?

Учасники прес-конференції:
– Аксана Філіпішина, представниця Омбудсмана з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності;
– Наталя Козаренко, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого з прав людини в Херсонській області;
– Сергій Єрмошкін, експерт Одеського обласного Ромського конгресу;
– Світлана Щербань, експерт Харківського інституту соціальних досліджень;
– Олег Мартиненко, експерт;
– Ольга Жмурко, директорка програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Після презентації відбудеться дискусія на тему “Попередження дискримінації за національною ознакою з боку представників правоохоронних органів”. До участі в ній запрошено представників Міністерства внутрішніх справ, Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Державної судової адміністрації та громадських організацій.

Акредитація журналістів: (044) 253 21 54, 067 409 79 80.

Контакти:
“Рома України”
Анастасія Романюк
(044) 461 95 00
romaniuk@irf.ua

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: