Досвідчені голови луганських ОСН поділилися досвідом із новачками

У Луганську відбувся навчальний семінар “Самоорганізація для “чайників”, у якому взяли участь нові голови ОСН і голови нових ОСН

14 червня в Луганську відбувся навчальний семінар “Самоорганізація для “чайників”, у якому взяли участь нові голови ОСН і голови нових ОСН. Захід провела ЛОГО “Громадська ініціатива Луганщини” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники ознайомилися з напрямами покращення діяльності ОСН: основи діловодства та звітності в ОСН, виконання власних повноважень, розпорядження бюджетом. Особливий інтерес викликала тема фінансування ОСН і залучення додаткових коштів, а також вибудовування взаємин із місцевою владою та депутатами.

Практичними порадами поділився Олександр Пантелєєв. У 1990-х роках, перебуваючи на посаді депутата міської ради, він створив один із перших у Луганську ОСН “Кропивницький”, який успішно працює дотепер. “За двадцять років існування ОСН нам удалося зберегти все – спортивні та дитячі майданчики, стадіон, навіть піонерську кімнату. Влада пішла назустріч нам і дозволила створити на мікрорайоні приватну ЖЕО – юридичну особу, на рахунок якої мешканці п’ятнадцяти будинків ОСН “Кропивницький” перераховували кошти. Усі гроші йшли на ремонт покрівель, систем опалення та водопостачання, благоустрій прибудинкових територій. Мешканці будинків контролювали роботу ЖЕО, а голова ОСН особисто підписував усі акти прийому-передачі виконаних робіт”, – розповів Олександр Пантелєєв.

Новачки презентували власні інноваційні підходи в роботі ОСН. Зокрема Юрій Довлятшин, голова ОСН “Рада кварталу Южний”, розповів про закріплення за членами комітету певних секторів роботи. За сектор житлово-комунального господарства, наприклад, відповідальний місцевий підприємець: він добре розбирається в будівництві та ЖКГ. Є в комітеті юридичний сектор, сектор торгівлі, сектор благоустрою (загалом 7). Окремої уваги заслуговує сектор транспорту: завдяки його активній роботі у 2010-2011 роках пенсіонери й інваліди отримали змогу їздити в громадському транспорті за пільговою ціною. Під керівництвом Юрія Довлятшина ОСН “Рада кварталу Южний” став одним з найкращих у місті, а квартал Південний – найбільш упорядкованим в Артемівському районі Луганська.

У Луганську існує 47 офіційно зареєстрованих ОСН.

ЛОГО “Громадська ініціатива Луганщини”
Тетяна Кіріллова
lekotan@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: