Доступ до знеболення на Луганщині відстоюватимуть митці

З 10 жовтня до 10 листопада в Луганській області проходить місячник паліативної та хоспісної допомоги

З 10 жовтня до 10 листопада в Луганській області проходить місячник паліативної та хоспісної допомоги. У межах цієї ініціативи Літературне угруповання “СТАН” розпочало соціально-культурну кампанію “Анестезія”. Її підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах кампанії “Анестезія” в Луганській області відбудуться:
– мінітренінг для журналістів “Висвітлення проблеми доступу до знеболення в сучасному медіа-просторі”;
– круглий стіл у Луганській міській раді, присвячений проблемам людей, які потребують допомоги паліативної медицини;
– прес-брифінг у будинку-музеї художника-авангардиста за участю письменника Сергія Жадана, художника Валерія Медіна й поетеси Олени Заславської;
– презентація антології філософської поезії “Анестезія”, до якої увійдуть тексти поетів з України, Литви та Латвії;
– проведення благодійного концерту “Анестезія” за участю українських письменників Сергія Жадана, Андрія Кириченка й фольк-рок-гурту “Ойра”.

В Україні близько 80% пацієнтів на пізніх стадіях раку, а також пацієнти з ВІЛ та іншими хворобами відчувають постійний біль, інтенсивністю від помірного до нестерпного. Тільки хворих на рак в Україні налічують щорічно близько 160 тис. чоловік. На жаль, в останній період свого життя ці хворі часто не мають адекватного знеболення.

Контакти:
Літературне угруповання “СТАН”
stan.art.group@gmail.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: