Доступ до публічної інформації на Галичині й Волині забезпечено, але проблеми ще є

Органи влади Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей загалом забезпечили доступ до публічної інформації, проте в цій сфері існує ще низка проблем, які слід вирішити

Органи влади Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей загалом забезпечили доступ до публічної інформації, проте в цій сфері існує ще низка проблем, які слід вирішити. Про це заявили учасники прес-конференції, яка відбулася 3 жовтня у Львові. Захід провела ГО “Центр громадської адвокатури” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тетяна Яцків, голова Центру громадської адвокатури, зауважила, що першочергові завдання доступу до інформації виконано (визначення відповідальних за забезпечення доступу до інформації, прийняття актів, визначення форм для запитів). “Одначе, як засвідчують результати моніторингу, надалі проблемними є забезпечення повного, систематичного та вчасного оприлюднення актів і проектів актів органами влади, належне функціонування офіційних веб-сайтів, створення системи обліку документів, застосування обмежень для службового користування, інші незаконні обмеження в доступі”, – сказала вона.

Координатор моніторингу Іванна Фединчук додала: “Ми виявили як найгірші практики в діяльності органів публічної влади, так і позитивні практики, коли органи влади навіть за обмежених ресурсів організовують вчасне й повне оприлюднення проектів актів, створюють систему обліку документів”.

28 вересня у світі відзначали Міжнародний день права знати, який започаткувала The Freedom of Information Advocates Network (FOIAnet) 2003 року.

Контакти:
ГО “Центр громадської адвокатури”
Іванна Фединчук
097 761 65 71

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: