Доступ до освітніх та медичних закладів для ромських переселенців

В рамках проекту «Правова та інформаційна підтримка ромів Житомирщини», що реалізує громадська організація «Національно-культурне товариство ромів «Романо Кхам» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», відбувся круглий стіл, головним питанням розгляду стало - забезпечення доступності до освітніх та медичних закладів для ромських переселенців

В рамках проекту «Правова та інформаційна підтримка ромів Житомирщини», що реалізує громадська організація «Національно-культурне товариство ромів «Романо Кхам» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», відбувся круглий стіл, головним питанням розгляду стало – забезпечення доступності до освітніх та медичних закладів для ромських переселенців з Донецької та Луганської областей.

Під час засідання було презентовано інформаційний бюлетень «Вісник ромської громади Житомирщини».

Оперативний штаб, створений при управлінні освіти і науки облдержадміністрації, що очолює Микола Костюченко, метою своєї роботи ставить забезпечити всім необхідним сім’ї переселенців із зони АТО.

Микола Костюченко заступник начальника управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації:«Я вдячний всім закладам освіти, що сьогодні забезпечили дітей переселенців  підручниками і триразовим гарячим харчуванням, підвозом до закладів освіти».

Звертатися за медичною допомогою можуть всі хто того потребує, не залежно від національності, запевняють медичні працівники. Та радять звертатися у кабінет під назвою: «Відкрите вікно», що створений при кожній районній та в обласній  поліклініці. Тетяна Слука завідуюча просвітницьким відділом обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини:«Зокрема, щодо переселенців, в усіх поліклініках районів та в Житомирі, створений так званий кабінет – «Відкрите вікно», куди можна звертатися за медичною допомого».

Протягом шести місяців на територію Житомирщини зі Східних областей прибуло понад 300 ромських родин, які сьогодні потребують як інформаційної так і соціальної підтримки.
Микола Костюченко:«Коли прибуло 300 сімей це, безумовно, потребує більшої уваги управління освіти. Якщо сьогодні виникне питання – надання додаткової допомоги, ми в короткий термін зробимо цю роботу. У нас є така можливість. Є в нас спеціальні рахунки в школах. Ми, освітяни, розуміємо, що сьогодні ці діти потребують особливої уваги».

Завершили засідання круглого столу презентацією періодичного видання, що розповсюджується в Житомирській області безкоштовно – «Вісник ромської громади Житомирщини». На його шпальтах розглядатимуть соціально-правові питання, та суспільно-важливі події в житті ромської меншини.

За матеріалами: ЖОДТРК

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: