Дослідження втаємниченості генпланів доповнено новими даними

Східноукраїнський центр громадських ініціатив оприлюднив другу редакцію моніторингового звіту “Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України”

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) оприлюднив другу редакцію моніторингового звіту “Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України”. Видання підготовано в межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Нова редакція звіту розкриває проблему доступності генпланів через аналіз профільного законодавства, в тому числі закону “Про регулювання містобудівної діяльності”. Друга частина видання презентує результати польового дослідження доступності генпланів.

“У новій редакції звіту ми також показуємо, наскільки за останній рік зменшилися можливості для громадян впливати на зміст проектів генеральних планів. Згідно з законом “Про регулювання містобудівної діяльності”, пропозиції громадян до генпланів приймають телефоном чи електронною поштою, а зустрічі депутатів із мешканцями вже не обов’язкові”, – сказав голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

Другу редакцію доповнено новими даними, отриманими з відповідей прокуратур, органів місцевого самоврядування та державної влади, інформацією про судову практику та практику імплементації законів “Про доступ до публічної інформації” та “Про регулювання містобудівної діяльності”.

Презентації другої редакції звіту відбудуться:
16 грудня в Запоріжжі
19 грудня в Кіровограді
20 грудня в Одесі
21 грудня в Миколаєві
22 грудня в Херсоні
23 грудня в Сімферополі
24 грудня в Севастополі
27 грудня в Луганську

Моніторингове дослідження було проведено в 2009-2011 роках. СЦГІ надіслав інформаційні запити до міських рад 196 населених пунктів України з проханням надати копії графічної складової генерального плану. Жодна міська рада повного пакету документів не надала. Переважно відмови пояснювали грифами “Для службового користування”, рідше “Таємно”.

Проведений експертами Центру аналіз довів, що обмеження доступу громадян до генеральних планів є незаконним і суперечить Конституції України.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: